Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Remsa Boys

Sjezd ve Val di Fassa patřil Gutové-Behramiové, o dvě setiny porazila Siebenhoferovou

Světový pohár v alpském lyžování pokračoval zastávkou v italském středisku Val di Fassa. Sjezd žen ovládla Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska, která zvítězila těsně před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou o pouhé dvě setiny sekundy. Třetí skončila další Švýcarka Corinne Suterová se ztrátou 26 setin na vítězku. Ester Ledecká nestartovala, neboť se připravuje na svou druhou disciplínu snowboarding.

Lara Gutová
zdroj: ČTK/AP/Gabriele Facciotti

Gutová-Behramiová díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou. Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

"Na tomhle svahu člověk musí najít ideální poměr mezi tím, jak útočit a jak nechat lyže jet. Já ten závod vyhrála v dolní pasáži, ale do zítra je tam ještě dost práce, ten rozdíl je malý," řekla Gutová-Behramiová.

Gutová-Behramiová triumfem navázala na dvě vítězství v superobřích slalomech v Ga-Pa bezprostředně před mistrovstvím světa a načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sjezd vyhrála Gutová-Behramiová

"O celkové pořadí Světového poháru půjde až (při finále Světového poháru) v Lenzerheide. Do té doby budu jezdit jeden závod za druhým a teď se soustředím jen na zítřejší sjezd," řekla Gutová-Behramiová.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Jeden v sobotu znovu ve Val di Fassa a poslední ve finále sezony ve švýcarském Lenzerheide.

SP v sjezdovém lyžování ve Val di Fasse (Itálie):

Ženy - sjezd: 1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:23,93, 2. Siebenhoferová (Rak.) -0,02, 3. C. Suterová (Švýc.) -0,26, 4. Weidleová (Něm.) -0,33, 5. Johnsonová -0,36, 6. Lieová (Nor.) -0,82, 7. Gagnonová (Kan.) -0,84, 8. Pirovanová (It.) -0,90, 9. Gisinová (Švýc.) a Vlhová (SR) obě -1,12.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 8 závodů): 1. Goggiaová 480 b., 2. Johnsonová a C. Suterová obě 330, 4. Gutová-Behramiová 283, 5. Ledecká (ČR) 206, 6. Weidleová 205.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 33 závodů): 1. Gutová-Behramiová 1047, 2. Vlhová 1018, 3. Gisinová 836, 4. Bassinová (It.) 744, 5. Goggiaová 740, 6. Brignoneová (It.) 651, ...10. Ledecká 453, 52. Dubovská (ČR) 85.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy