Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná

Sjezd ve Val d'Isère zvládl nejlépe nečekaný vítěz Čater

Velmi překvapivého vítěze má sjezd ve Val d'Isère. Z triumfu v královské disciplíně se raduje sedmadvacetiletý Slovinec Martin Čater, který do závodu odstartoval s vysokým číslem 41, a jehož dosavadním nejlepším výsledkem ve Světovém poháru bylo 6. místo.

Vítězná euforie Martina Čatera
zdroj: Reuters

Čater překazil radost z premiérového vítězství v kariéře Rakušanovi Otmaru Striedingerovi, jenž se dostal do průběžného vedení s číslem 26. Slovinský outsider využil v prosluněném Val d'Isere zrychlující se trati a Striedingerův čas překonal o 22 setin sekundy. Třetí skončilo s odstupem 27 setin další překvapení závodu Urs Kryenbühl ze Švýcarska.

"Když jsem viděl na tabuli jedničku, nemohl jsem tomu uvěřit. Cítil jsem, že to byla dobrá jízda, ale že to stačilo na vítězství, je něco neskutečného," radoval se Čater, jehož dosavadním nejlepším výsledkem ve sjezdu bylo osmé místo z loňského Wengenu.

Je nám líto, video expirovalo.
Vítězná jízda Martina Čatera ve sjezdu ve Val d'Isère

"Doufal jsem, že budu rychlý v horní pasáži. To byl můj cíl - když budu rychlý nahoře, dokážu pak projet rychle zatáčky ve střední pasáži. Dosud jsem to nedokázal v závodě předvést, ale dnes to klaplo," dodal nečekaný vítěz.

Striedinger dosáhl po dvou třetích místech na nejlepší výsledek ve sjezdu v kariéře, ale netajil zklamání. "Je to legrační, že jsem byl chvíli naštvaný z druhé příčky. Ale když máte první vítězství na dosah a pak vám ho vezme Slovinec...," posteskl si Striedinger. "Druhé místo je nakonec taky dobré, snad to s tou první výhrou někdy dopadne," dodal devětadvacetiletý Rakušan.

Stupně vítězů dnes obsadili lyžaři s dvojcifernými startovními čísly. Nejlepším z těch, kteří startovali v úvodu, byl na čtvrtém místě s pětkou úřadující vítěz SP Aleksander Aamodt Kilde z Norska. Nejlepší sjezdař uplynulých tří sezon Beat Feuz ze Švýcarska skončil šestý.

Šestnácté místo obsadil jeho krajan Mauro Caviezel. Vítěz sobotního superobřího slalomu se zachytil o branku a zlomil si ukazováček na levé ruce. "Udělám všechno pro to, abych byl v příštím závodě na startu," řekl.

Světový pohár pokračuje příští týden dalšími rychlostními závody v italské Val Gardeně, slalomáři pojedou v Alta Badii.

Výsledky SP v sjezdovém lyžování ve Val d'Isere

Muži - sjezd: 1. Čater (Slovin.) 2:04,67, 2. Striedinger (Rak.) -0,22, 3. Kryenbühl (Švýc.) -0,27, 4. Kilde (Nor.) -0,36, 5. Clarey (Fr.) -0,42, 6. Feuz (Švýc.) -0,53, 7. Sander (Něm.) -0,57, 8. Mayer (Rak.) -0,59, 9. Baumann (Něm.) -0,60, 10. Paris (It.) -0,62.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 38 závodů): 1. Pinturault (Fr.) 276, 2. Odermatt (Švýc.) 261, 3. Zubčič (Chorv.) 208, 4. Kristoffersen 156, 5. Braathen (oba Nor.) 155, 6. Meillard (Švýc.) 145.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články