Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sjezd v Crans Montaně byl definitivně zrušen, Ledecká si musí na další start počkat

Crans Montana (Švýcarsko) - Sjezd Světového poháru lyžařek ve švýcarské Crans Montaně byl definitivně zrušen. Původně se měl závod za účasti Ester Ledecké a Kláry Křížové jet v sobotu, ale kvůli množství nového sněhu byl přeložen na neděli. Organizátoři nicméně nedokázali na měkkém sněhu připravit bezpečnou trať ani po denním odkladu. 

Crans Montana pod sněhem
zdroj: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Ledecká se tak zatím nedočkala dalšího startu ve Světovém poháru, v němž se poprvé představila před týdnem v Garmisch-Partenkirchenu a překvapila 24. místem ve sjezdu. Dvacetiletá mistryně světa na snowboardu bodovala i den poté v super-G. "Na jednu stranu to zklamání je, protože těch závodů moc nestihnu, ale je dobře, že to tak udělali," uvedla Ledecká s tím, že by trať mohla být na některých místech měkká, a tudíž nebezpečná.

I když v noci ze soboty na neděli v Crans Montaně už tolik nesněžilo, problémem bylo intenzivní páteční sněžení. "Dělali, co mohli. Ale sjezdovka už od soboty vypadala špatně, podklad změkl, na několika místech z toho byly brambory. Nevypadalo to špatně, sjízdné by to asi bylo, ale pro některé by to mohlo být nebezpečné zejména v rychlostech. Některé závodnice by ani nejely," prohlásila.

Přesto cesta do Crans Montany podle ní nebyla zbytečná. "Ten kopec jsem viděla poprvé, přitom se tu jezdí každý rok. Je dobře, že jsem tu byla. Beru to tréninkově, jako zkušenost. Teď si půjdu zalyžovat volně a budu v pohodě," pousmála se po zrušení závodu.

V pondělí se má v Crans Montaně jet slalom se Šárkou Strachovou jako náhrada za zrušený lednový závod v Mariboru. Ledecká má dokonce možnost nastoupit i do tohoto závodu, místo ve startovní listině díky neúčasti některých slalomářek má. Ale na tuto variantu nedojde.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká nepojede slalom v Crans Montaně, i když by mohla

"Slalom jsme vůbec netrénovali, od začátku září tak třikrát. Nebyl na to čas, soustředili jsme se na něco jiného. Nejsem na to připravená a už vůbec nejsem 'ready' se utkat s elitou," uvedla Ledecká. "Musím potrénovat, abych si tu výzvu mohla dovolit, ale je jasné, že by to určitě byla sranda pro všechny," rozesmála se.

Na slalom v Crans Montaně se podívá z tribuny, než odjede na další lyžařskou štaci do 150 km vzdáleného střediska La Thuile v Itálii, kde jsou příští víkend na programu sjezd a super-G. Podle agentury SID lyžařská federace FIS zjišťuje, zda by se tam nemohl jet jeden sjezd navíc jako náhrada za Crans Montanu.

"Budeme trénovat dva dny, pak jsou oficiální tréninky. Jedu si to projet na zkušenou, pak zase přesedlám na snowboard," plánovala Ledecká. Další závod SP na prkně ji čeká v sobotu 27. února v tureckém Kayseri. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy