MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Sjezd v Beaver Creeku zvládl nejrychleji Kilde, ohrožoval ho jen Odermatt

Světový pohár v alpském lyžování pokračoval v americkém Beaver Creeku sjezdem mužů. Nejrychlejší byl z favoritů Nor Aleksander Aamodt Kilde o šest setin sekundy před Marcem Odermattem ze Švýcarska. Třetí skončil James Crawford z Kanady, jenž ztratil na vítěze 79 setin.

Kildeho vítězný sjezd v Beaver Creeku

Týden po vítězství v Lake Louise oslavil Kilde celkově patnáctý pohárový triumf a osmý v královské disciplíně. Sjezd měli muži absolvovat v Beaver Creeku již v pátek, ale nepříznivé počasí je na trať nepustilo. I dnes bojovali s větrem, Kilde se navíc potýkal s následky nemoci, ale přemožitele nenašel.

V neděli je v coloradském středisku na programu superobří slalom. Před týdnem v Kanadě úvodní super-G vyhrál Odermatt před Kildem.

SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - sjezd: 1. Kilde (Nor.) 1:42,09, 2. Odermatt (Švýc.) -0,06, 3. Crawford (Kan.) -0,79, 4. Mayer -0,80, 5. Kriechmayr (oba Rak.) -0,94, 6. Baumann (Něm.) -0,99.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 12 závodů): 1. Kilde 200 b., 2. Odermatt 140, 3. Hemetsberger (Rak.) 104, 4. Mayer 100, 5. Feuz (Švýc.) 74, 6. Kriechmayr 69.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 39 závodů): 1. Odermatt 340, 2. Kilde 280, 3. Mayer 160, 4. Hemetsberger 140, 5. Kriechmayr 123, 6. Bailet (Fr.) 93.