Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká cena primátora hl. m. Prahy

Sjezd mužů v Saalbachu byl kvůli husté mlze zrušen

Sjezd Světového poháru mužů v Saalbachu se v pátek kvůli husté mlze nepodařilo dokončit. Jury Mezinárodní lyžařské federace závod, který měl nahradit zrušený sjezd z Wengenu, zastavila po odjetí devíti lyžařů kvůli špatné viditelnosti a po několika odkladech restartu výsledky anulovala.

V Saalbachu se nepojede
zdroj: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Mlha trápila pořadatele už od rána. Rozhodli se proto posunout start do nižší polohy a o deset minut odložit. Nakonec ale v Rakousku stihlo odjet jen devět závodníků. Poté mlha opět klesla na trať a viditelnost zhoršovalo i postupně houstnoucí sněžení.

Pořadatelé restart závodu dvakrát po půlhodině odložili, nakonec ale po více než hodinovém čekání jury sjezd zrušila.

Nejrychlejší čas zajel Ital Dominik Paris, který vedl o sedm setin sekundy před dvojnásobným mistrem světa Vincentem Kriechmayrem. Třetí byl další domácí sjezdař Matthias Mayer.

Program SP v Saalbachu bude pokračovat o víkendu, kdy by měly na řadu přijít dva závody převzaté z Kvitfjellu. V sobotu je naplánován další sjezd, v neděli superobří slalom.

Další odklad tohoto závodu na nový termín už nepřipadá v úvahu, příští týden jsou na programu technické disciplíny v Kranjské Goře. Sjezdaři tak před sebou mají vedle sobotního sjezdu už jen finále v Lenzerheide.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články