Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR na klasické trati

Shiffrinová znovu získala velký křišťálový glóbus. Největší cíl splněn, hlásí

Američanka Mikaela Shiffrinová obhájila velký křišťálový glóbus za triumf ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování. Dvojnásobná olympijská vítězka si celkové prvenství zajistila v obřím slalomu v německém Ofterschwangu, kde skončila třetí.

Mikaela Shiffrinová
zdroj: ČTK/AP/Gabriele Facciotti

Závod vyhrála stříbrná olympijská medailistka z Pchjongčchangu Ragnhild Mowinckelová z Norska, jež porazila o 66 setin sekundy domácí Viktorii Rebensburgovou a připsala si první vítězství v SP. Německá lyžařka má na dosah malý glóbus za obří slalom, před závěrečným závodem ve finále seriálu v Aare má v čele hodnocení před Francouzkou Tessou Worleyovou náskok 92 bodů.

Dvaadvacetiletá olympijská vítězka v obřím slalomu Shiffrinová se na stupně vítězů posunula v druhém kole ze čtvrté pozice, na Mowinckelovou ztratila 74 setin. Před závěrečnými pěti závody v sezoně vede o nedostižných 603 bodů. Shiffrinová měla velký glóbus jistý ještě předtím, než se vydala do branek druhého kola.

Její jediná rivalka v boji o celkové prvenství Wendy Holdenerová ze Švýcarska totiž musela k udržení teoretické naděje skončit nejhůře druhá, což se jí ale nepodařilo a nakonec obsadila 14. pozici.

Je nám líto, video expirovalo.
Shiffrinová suverénně ovládla Světový pohár

"Je to úžasné, teď se mi ty pocity těžko popisují. Prala jsem se s tím v hlavě, na co se budu soustředit  jestli na olympiádu, nebo na Světový pohár. To, že jsem si vítězství zajistila už před finále, je neuvěřitelné," uvedla Shiffrinová, jež v Pchjongčchangu získala ještě stříbro za kombinaci.

"Teď si můžu poslední závody užít a zabojovat o glóbus za slalom. Ten největší cíl je ale splněn," dodala vítězka deseti závodů SP v sezoně. Prvenství ve slalomu si může rodačka z Vailu zajistit v Ofterschwangu už v sobotu. Dva závody před koncem vede před Slovenkou Petrou Vlhovou o 175 bodů. České lyžařky v Německu nestartovaly, ve slalomu by se měly představit Gabriela Capová s Martinou Dubovskou. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy