Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Povídání o kopané

Sarrazin oplatil v super-G Odermattovi těsný finiš

Marco Odermatt ve Wengenu nenavázal na premiérový triumf ve sjezdu. Závod Světového poháru super-G ovládl o půl vteřiny rychlejší Francouz Cyprien Sarrazin, který naopak ve čtvrtek skončil za švýcarským reprezentantem. Třetí dojel norský lyžař Aleksander Aarnodt Kilde. Jan Zabystřan se po zdařilé jízdě umístil na 43. příčce.

Sarrazin vyrazil na sjezdovku Lauberhorn jako třetí a jeho čas už nikdo nepřekonal. Nejvíc se mu přiblížil Odermatt, jenž zvýšil svůj náskok v průběžném hodnocení disciplíny i celého seriálu. Třetí skončil Nor Aleksander Aamodt Kilde se ztrátou rovné sekundy.

Devětadvacetiletý Sarrazin ještě vylepšil čtvrteční druhou příčku ve sjezdu a navázal na prosincový triumf v nejrychlejší disciplíně v Bormiu. Z prvního vítězství v SP se radoval před necelými osmi lety v paralelním závodu v Alta Badii.

Závod byl na dlouhou dobu přerušený po těžkém pádu Alexise Pinturaulta, který byl díky deset let starému prvenství dosud posledním francouzským vítězem superobřího slalomu. Zraněného Pinturaulta, jemuž se před necelým týdnem narodila dcera, musel odvézt vrtulník.

"Je těžké slavit, když má váš kamarád takovýhle pád. Doufám, že bude v pořádku. Víme, že byl při vědomí, to je hlavní. Tohle vítězství je pro něj," řekl v televizním rozhovoru Sarrazin, který ukončil panování trojice Odermatt, Kilde a Vincent Kriechmayr. Ti od prosince 2020 ovládli všech 20 závodů SP v super-G.

Francouzský lyžařský svaz posléze informoval o tom, že dvaatřicetiletý Pinturault si přetrhnul zkřížený vaz v levém kolenu. Trojnásobnému olympijskému medailistovi tak předčasně skončila sezona.

Zabystřan odstartoval jako předposlední a po nadějném začátku se propadl mimo bodovanou třicítku. Od bodu ho dělila necelá sekunda.

V sobotu se ve Wengenu pojede klasický sjezd o délce 4,5 kilometru, který je nejdelší v celém seriálu. V neděli zakončí program ve švýcarském středisku slalom.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu:

Muži – super-G: 1. Sarrazin (Fr.) 1:47,75, 2. Odermatt (Švýc.) -0,58, 3. Kilde (Nor.) -1,00, 4. Paris -1,06, 5. Bosca (oba It.) -1,16, 6. Babinsky (Rak.) -1,28, ...43. Zabystřan (ČR) -4,24.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 3 ze 7 závodů): 1. Odermatt 240, 2. Kriechmayr (Rak.) 174, 3. Sarrazin 150, 4. Haaser (Rak.) 126, 5. Kilde 120, 6. Hemetsberger (Rak.) 94.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 41 závodů): 1. Odermatt 916, 2. Schwarz (Rak.) 464, 3. Kilde 440, 4. Sarrazin 380, 5. Feller (Rak.) 284, 6. Kriechmayer 271, ...103. Zabystřan 11.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články