Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Peter Šťastný

Problémy s počasím na MS v Cortině nekončí. Kvůli mlze bylo odloženo také ženské super-G

Problémy s počasím na mistrovství světa v alpském lyžování v italské Cortině d'Ampezzo nekončí. Po pondělní kombinaci byl zrušen kvůli mlze také start ženského super-G s Ester Ledeckou. Pořadatelé závod přeložili na čtvrteční dopoledne, ve středu bude v Itálii kvůli špatné předpovědi počasí volný den.

Hustá mlha na MS v Cortině d'Ampezzo
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Michael Kappeler

Šampionát měl původně začít už v pondělí, ale kvůli přívalu nového sněhu byla kombinace žen přesunuta na příští týden. Změn kvůli nepřízni počasí doznal i dnešní program, ve kterém původně byly dva superobří slalomy, ale protože by pořadatelé nestihli připravit sjezdovky, byl závod mužů přesunut na čtvrtek.

Ani závod žen se nakonec nekonal, protože chvíli před plánovaným začátkem ve 13 hodin horní část trati zahalila mlha. Mezinárodní lyžařská federace nejprve rozhodla o zkrácení trati a startu z nižší pozice, když se ale ani po zhruba hodinu a půl dlouhé přestávce viditelnost nezlepšila, byl závod zrušen.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká a spol. přišly na MS lyžařů kvůli mlze o super-G

"Je to škoda, my byli připraveni na závod. Ester byla u oběda v pohodě. Smála se, říkali jsme si fórky. Ale samozřejmě byla trochu zklamaná, že se nejelo," řekl trenér Tomáš Bank. Poukázal na fakt, že byl závod posunut z původního času 10:30, kdy bylo počasí bez problémů, na 13:00. "Asi jim to přišlo atraktivnější než v 10:30. Bylo to špatné rozhodnutí, ale po bitvě je každý generál," uvedl.

Podle nového rozpisu pojedou ženy super-G ve čtvrtek od 10:45, muži přijdou se stejnou disciplínou na řadu ve 13:00. Pátek bude vyhrazen tréninkům sjezdů, ženy pak pojedou o medaile v sobotu a muži v neděli. V pondělí budou následovat kombinační závody obou kategorií.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy