Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Premiéra sjezdařského airbagu. Mayer musel po pádu ukončit sezonu

Val Gardena (Itálie) - Matthias Mayer už v tomto ročníku Světového poháru lyžovat nebude. Po sobotním pádu ve Val Gardeně se nakonec podrobil operaci páteře a sezona pro něj skončila. Po převozu z nemocnice v Bolzanu lékaři na klinice v Innsbrucku zjistili, že vedle sedmého hrudního obratle má zlomený i šestý, navíc se jedná o nestabilní frakturu.

Matthias Mayer
zdroj: Reuters

Při zákroku chirurgové zpevnili pětadvacetiletému lyžaři oblast od pátého do osmého obratle šrouby. Nejméně dalších deset dnů zůstane Mayer hospitalizován.

Mayera neochránil před zraněním ani airbag, je ale pravděpodobné, že bez této pomůcky by měl pro něj tvrdý dopad mnohem horší následky. "Naštěstí jsem ho měl na sobě. Ve vzduchu se nafoukl a to bylo v tomhle případě určitě to správné řešení," řekl po sobotním vyšetření v Itálii Mayer. "Mohlo to dopadnout hůř. Tohle sroste," citoval Mayera rakouský svaz už v Rakousku.

Airbag mohou závodníci od této sezony používat k ochraně horní poloviny těla. Mayerovi, který jako jeden z mála sjezdařů nový ochranný prvek využívá, se jako prvnímu lyžaři při závodu SP aktivoval.

Stalo se to poté, co nezvládl terénní vlnu ve spodní pasáži sjezdovky a ve vysoké rychlosti dopadl na záda a pravé rameno. "Byl jsem trochu široký v bráně, zařízla se mi lyže, to mě otočilo a letěl jsem přímo na páteř. Pak jsem nemohl popadnout dech," líčil Mayer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy