Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Pekelně rychlý návrat? Goggiaová zkusí trať v Lenzerheide, má šanci na globus

Italka Sofia Goggiaová byla v první polovině sezony ve sjezdech neporazitelná. V sezoně nevyhrála jen první sjezd ve Val d’Isere, potom se před jejím uměním sklonily všechny lyžařky včetně Ester Ledecké. Při odjezdu z tréninku v Garmisch-Partenkirchenu ale špatně upadla a zlomila si kost v koleni. Přesto je již schopná lyžovat, a tak se zkusí zapojit do finále světového poháru ve Švýcarsku. Má stále šanci získat malý glóbus za sjezd. 

 

Italka Sofia Goggiaová
zdroj: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Osmadvacetiletá Goggiaová se zranila 31. ledna v Garmisch-Partenkirchenu, když upadla na vedlejší trati při sjezdu z prostoru startu zrušeného superobřího slalomu. Jedna ze soupeřek Ester Ledecké si zlomila v koleni kost a přišla o účast na domácím mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo, kde měla být coby vítězka čtyř z úvodních pěti sjezdů sezony hlavní adeptkou na zlato.

I když ani sama nedoufala, že ještě do sezony zasáhne, hodlá Goggiaová v Lenzerheide absolvovat minimálně úvodní dva tréninky před středečním sjezdem. "Bude to sjezd jako každý jiný. Myslím, že jsem už překonala horší věci," řekla Italka, jež v posledních dnech trénovala v Livignu. "Necítila jsem žádnou bolest," pochvalovala si rodačka z Bergama.

Ačkoli nestartovala v minulých dvou sjezdech, má Goggiaová v hodnocení disciplíny relativně slušný náskok 70 bodů před druhou Corinne Suterovou. Pokud by Švýcarka ve středu vyhrála, stačilo by Goggiaové k zisku glóbu skončit osmá. Ledecká je v průběžném hodnocení devátá.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy