Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Pauláthová po diskvalifikaci nebodovala, zvítězila Worleyová

Svatý Mořic (Švýcarsko) - Kateřina Pauláthová nezvládla druhé kolo obřího slalomu ve Svatém Mořici a po diskvalifikaci zůstala v této sezoně světového poháru bez bodu. Z vítězství se radovala mistryně světa Tessa Worleyová z Francie, která uhájila vedení z prvního kola.

Tessa Worleyová
zdroj: AP autor: Alessandro Trovati

Dvacetiletá Češka, jež zajela s vysokým startovním číslem 47 v prvním kole 24. čas, po chybě ve střední pasáži druhého kola vyjela z trati. Sice ještě vystoupala zpět a dojela do cíle, v obřím slalomu ale není návrat mezi branky povolen a jury ji proto diskvalifikovala. Její odstup 25,35 sekundy by ale byl i tak příliš velký na zisk bodů. Povoleným maximem je 108 procent času vítězky.

Worleyová vybojovala ve švýcarském zimním středisku osmé vítězství v SP v kariéře, všechny oslavila v obřím slalomu. Francouzka předvedla nejlepší jízdu i ve druhém kole a vedoucí ženu průběžného pořadí disciplíny Jessicu Lindellovou-Vikarbyovou ze Švédska porazila o 37 setin. Na třetí místo se díky druhému nejlepšímu času druhého kola posunula suverénka minulé sezony Tina Mazeová ze Slovinska.

Tina Mazeová
zdroj: ČTK/AP autor: Shinichiro Tanaka

Po pádu nedokončily první kolo mimo jiné vedoucí žena celkové klasifikace SP domácí favoritka Lara Gutová a Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Švýcarka i přesto udržela první místo v klasifikaci. Na druhou příčku se posunula dnes jedenáctá Maria Höflová-Rieschová z Německa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy