Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Paralelní závod v rakouském Lech Zürs vyhrála Slovinka Slokarová

Paralelní závod v rakouském středisku Lech Zürs vyhrála slovinská lyžařka Andreja Slokarová a připsala si první vítězství ve Světovém poháru. Čtyřiadvacetiletá slalomářka porazila ve finále vyřazovacího závodu v hustém sněžení Norku Theu Louise Stjernesundovou.

Andreja Slokarová
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Trovati

Třetí skončila další norská lyžařka Kristin Lysdahlová, která v malém finále předčila letošní mistryni světa v této disciplíně Martu Bassinovou z Itálie.

Slokarová, jež byla čtrnáctá v zahajovacím obřím slalomu sezony v Söldenu, se díky dnešnímu triumfu dostala po dvou závodech do čela SP. Paralelní závod vynechaly hvězdy typu Mikaely Shiffrinové, Petry Vlhové či Federicy Brignoneové, které se soustředí na závody v tradičním formátu.

Nestartovala ani elitní česká slalomářka Martina Dubovská. V nedělním závodu mužů absolvuje pátý start v SP v kariéře Daniel Paulus, jenž chce v sezoně kombinovat alpské lyžování a skikros.

Výsledky SP ve sjezdovém lyžování v Lech Zürsu

SP ve sjezdovém lyžování v Lech Zürsu (Rakousko):

Ženy - paralelní závod: 1. Slokarová (Slovin.), 2. Stjernesundová, 3. Lysdahlová (obě Nor.), 4. Bassinová (It.), 5. Hectorová (Švéd.), 6. Monsenová (Nor.), 7. Dürrová (Něm.), 8. Robniková (Slovin.), 9. Brunnerová (Rak.), 10. Frasseová Sombetová (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 37 závodů): 1. Slokarová 118, 2. Shiffrinová (USA) 100, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) 96, 4. Stjernesundová 92, 5. Hectorová 67, 6. Liensbergerová (Rak.) 65.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy