BBV po 25 letech

Olympijská vítězka Veithová chystá návrat k lyžování

Olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa ve sjezdovém lyžování Anna Veithová bude i po dalším těžkém zranění kolena pokračovat v kariéře. Devětadvacetiletá Rakušanka musela po lednovém pádu v tréninku již podruhé v kariéře absolvovat operaci přetrženého zkříženého vazu, plánuje se však znovu vrátit.

Anna Veithová
zdroj: Reuters

"Hoří ve mně nový oheň. Zjistila jsem, že je pro mě sport hodně důležitý. Jsem sportovec tělem i duší. Proto chci rozjet ještě jeden comeback," uvedla Veithová. "Tělo reaguje velmi dobře, pokroky jsou znát," dodala dvojnásobná vítězka Světového poháru, v němž vyhrála 15 závodů.

V roce 2014 získala ještě pod dívčím jménem Fenningerová zlatou medaili v superobřím slalomu na olympijských hrách v Soči. O čtyři roky později skončila Pchjongčchangu druhá o jedinou setinu sekundy za senzační vítězkou Ester Ledeckou.