Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Olympijská vítězka Rebensburgová překvapivě končí s lyžováním

Německá lyžařka Viktoria Rebensburgová ukončila ve třiceti letech kariéru. Olympijská vítězka v obřím slalomu z roku 2010 oznámila své překvapivé rozhodnutí na sociálních sítích. K odchodu ji přiměly zkušenosti z přípravy na nadcházející sezonu, v níž se nedokázala dostat na úroveň, jakou by od sebe očekávala.

Viktoria Rebensburgová
zdroj: ČTK autor: Alessandro Trovati

"Po mém zranění z jara a po posledních dvou měsících tréninku na sněhu jsem si uvědomila, že už nikdy nebudu schopná dosáhnout svého absolutního maxima," uvedla Rebensburgová.

A to s odkazem na únorový pád v super-G den poté, co v Ga-Pa oslavila premiérový triumf před domácím publikem ve sjezdu. "Se vzpomínkou na poslední závodní víkend v Garmischi a vítězství ve sjezdu je ten pravý čas odejít z jeviště zimních sportů," dodala.

Ve Světovém poháru nasbírala Rebensburgová 19 vítězství a třikrát ovládla celkové hodnocení obřího slalomu (2011, 2012, 2018). Ve své nejoblíbenější disciplíně navíc na olympijských hrách získala vedle zlata z Vancouveru i bronz o čtyři roky později v Soči. Z mistrovství světa má ve sbírce dvě stříbra z let 2015 a 2019.

Je nám líto, video expirovalo.
Vítězná jízda Rebensburgové v super-G na SP v Lake Louise
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy