MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Odermatt znovu v super-G předvedl své mistrovství. Zabystřan v Ga-Pa čtyřicátý

Marco Odermatt potvrdil v dalším ze závodů v super-G svou třídu a na sjezdovce v Garmisch-Partenkirchenu s přehledem zvítězil. Švýcarský lyžař triumfoval s náskokem tří desetin před Rakušanem Raphaelem Haaserem. Třetí skončil další ze Švýcarů Franjo van Allmen (+0,61). Jan Zabystřan dojel na čtyřicátém místě (+2,83). Podrobnosti připravujeme.

Vítězná jízda Marca Odermatta v Ga-Pa

Odermatt, jenž byl v sobotním super-G na Kandaharu až čtvrtý, si pro devátý úspěch v sezoně dojel s náskokem tří desetin před Raphaelem Haaserem z Rakouska. Třetí příčku obsadil se ztrátou šesti desetin dvaadvacetiletý Švýcar Franjo von Allmen a poprvé v kariéře se umístil na stupních vítězů.

Šestadvacetiletý Odermatt celkově zaznamenal 33. vítězství v závodě Světového poháru a posunul se do nejlepší desítky historického pořadí. Na desáté pozici se dotáhl na někdejší americkou hvězdu Bodeho Millera. V čele je s 86 triumfy slavný Švéd Ingemar Stenmark.

V průběžném pořadí seriálu má Odermatt na kontě 1406 bodů a před Cyprienem Sarrazinem má na prvním místě náskok 722 bodů. Francouzský lyžař dnešní superobří slalom po chybě nedokončil.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Muži – superobří slalom: 1. Odermatt (Švýc.) 1:10,13, 2. Haaser (Rak.) -0,30, 3. Von Allmen (Švýc.) -0,61, 4. Kriechmayr (Rak.) -0,64, 5. Crawford (Kan.) -0,76, 6. Sejersted (Nor.) -0,88, ...40. Zabystřan (ČR) -2,83.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 5 ze 7 závodů): 1. Odermatt 390 b., 2. Kriechmayr 269, 3. Haaser 222, 4. Sarrazin 174, 5. Allegre (oba Fr.) 171, 6. Bosca (It.) 164.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 41 závodů): 1. Odermatt 1406, 2. Sarrazin 684, 3. Feller (Rak.) 559, 4. Kriechmayr 487, 5. Schwarz (Rak.) 464, 6. Kilde (Nor.) 440, ...116. Zabystřan (ČR) 11.