Buly - debata expertů

Obhájce glóbu Caviezel si dojel ve Val d'Isere pro první vítězství

Úvodní superobří slalom lyžařů v sezoně vyhrál v chumelenici ve Val d'Isere Mauro Caviezel. I když dvaatřicetiletý Švýcar obhajuje malý křišťálový glóbus, dočkal se ve Světovém poháru prvního vítězství.

Mauro Caviezel
zdroj: ČTK/AP/Gabriele Facciotti

Caviezel v těžkých podmínkách a špatné viditelnosti porazil o desetinu sekundy Adriana Smisetha Sejersteda z Norska, třetí Rakušan Christian Walder měl půlsekundovou ztrátu. Oba se dočkali prvního pódiového umístění v kariéře.

Caviezel už měl medailí deset, ale na zlato čekal. "Ty řeči, že jsem vyhrál glóbus bez jediného vítězství, mě moc netrápily. Je to pokaždé o setiny. Ale když to klapne i s výhrou, o to je všechno hezčí," řekl švýcarský lyžař.

V čele Světového poháru se osamostatnil díky 7. místu Francouz Alexis Pinturault. Češi mezi 58 startujícími nebyli. V neděli je ve Val d'Isere na programu první sjezd.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Muži - superobří slalom:

1. M. Caviezel (Švýc.) 1:01,34, 2. Sejersted (Nor.) -0,10, 3. Walder (Rak.) -0,54, 4. Ganong (USA) -0,76, 5. Kriechmayr (Rak.) -0,77, 6. Jansrud (Nor.) -0,82, 7. Pinturault (Fr.) -0,86, 8. Sander (Něm.) a Innerhofer (It.) oba -0,88, 10. Feuz (Švýc.) -0,91.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 38 závodů): 1. Pinturault 276, 2. Odermatt (Švýc.) 260, 3. Zubčič (Chorv.) 208, 4. Kristoffersen 156, 5. Braathen (oba Nor.) 155, 6. Meillard (Švýc.) 145.