Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Nejlepším holkám se teď rovnat nemohu. Favoritky hledejte jinde, řekla Shiffrinová

Po téměr roční pauze už má za sebou dva starty ve Světovém poháru, v nichž i jednou dosáhla na stupně vítězů. Hvězda alpského lyžování Mikaela Shiffrinová to ale nepřeceňuje. Naopak přiznává, že za nejlepšími zaostává a na zisk křišťálového glóbu nemůže pomýšlet. Pětadvacetiletá Američanka vyhrála seriál v letech 2017 až 2019, ve slalomech měla konkurenci jen ve Slovence Petře Vlhové, ale od náhlého únorového úmrtí otce se trápí.

Mikaela Shiffrinová
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA/ autor: Jussi Nukari

"Celkové hodnocení (Světového poháru) pro mě není téma. Musím si dávat cíle, které jsou reálné. Pořád doháním tréninkové manko a nejlepším holkám se teď nemůžu rovnat. Favoritky jsou jiné," řekla dvojnásobná olympijská vítězka a pětinásobná mistryně světa.

Stále se vyrovnává se ztrátou otce Jeffa. V létě jí pak návrat na lyže zkomplikovala epidemie koronaviru a na podzim problémy se zády. Vynechala úvodní závod v Söldenu, pak jela slalomy v Levi, kde byla druhá a pátá, a opět chyběla v paralelním závodu v Lech/Zürsu. V Courchevelu jsou na programu dva obří slalomy.

"Petra (Vlhová), Federica (Brignoneová) nebo Michelle (Gisinová) jsou všestranné a ambiciózní. To jsou favoritky, já mezi ně nepatřím," řekla Shiffrinová. Kvůli manku v tréninku se zaměří jen na technické disciplíny.

"Normálně bych měla za sebou 60 dnů přípravy na sněhu, letos je to dvacet. Snad ke konci sezony pojedu zase rychlostní závody a budu si věřit," dodala s tím, že bez otce jí připadá každý den jako nový začátek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články