Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Návrat královny. Američanka Shiffrinová vyhrála super-G, Ledecká 27.

Mikaela Shiffrinová po kratší odmlce opět zválcovala ostatní lyžařky a vyhrála první superobří slalom letošní sezony. Byla to poslední disciplína, ve které ji chyběl v rámci Světového poháru triumf. Výrazně tak navýšila vedení v pořadí Světového poháru na druhou Švýcarku Michelle Gisinovou. Ester Ledecká sjela ledovatou trať v Lake Louise opatrněji, v cíli časomíra ukazovala manko přes dvě sekundy. Bere čtyři body za 27. místo. 

Ledecká Super-Q Lake Louise
zdroj: ČT4 autor: Gunn Frank

Ledecká startovala s číslem 26, s kterým šokovala na olympijských hrách v Pchjongčchangu triumfem právě v super-G, ale tentokrát po dojetí do cíle nebyla v šoku jako v Koreji. Po dojezdu byla jednadvacátá a v té chvíli porazila jen tři soupeřky. Početná skupinka fanoušků v cíli s nápisy "Ester" či "Ester, jsi naše jednička" radostně skandovala jméno Češky, která posléze ještě klesla o šest míst.

Ledecká v Lake Louise startovala po problémech s rukou, na které si před čtrnácti dny zlomila zápěstní kůstku na snowboardu, a podstoupila ve Vailu operaci. Přesto v pátečním sjezdu obsadila 21. místo a především dojela v sobotu desátá. Třiadvacetiletá Ledecká jela teprve druhý superobří slalom po olympijském triumfu. V březnovém finále SP ve švédském Aare, kde bude MS, kvůli bolavým zádům jízdu nedokončila. V této disciplíně byla v SP nejlépe dvakrát devatenáctá.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká dojela v superobřím slalomu 27.

Shiffrinová výhrou v super-G zkompletovala v SP sbírku triumfů ve všech disciplínách. Dříve jen slalomová královna už vyhrála i obří slalom, sjezd, kombinaci a paralelní slalom. Dohromady má v seriálu už 46 vyhraných závodů.

"Ráno jsem se probudila, cítila se dobře a řekla si, že do toho půjdu. Je skvělé, že jsem dokázala vyhrát v každé disciplíně. Je to nádhera," řekla Shiffrinová. Druhá s výraznou ztrátou 77 setin dojela Norka Ragnhild Mowinckelová, třetí skočila Němka Viktoria Rebensburgová.

V čele celkového pořadí SP má třiadvacetiletá Shiffrinová náskok více než 230 bodů před Švýcarkou Michelle Gisinovou a zkraje zimy jasně naznačuje, že rázně vykročila za třetím velkým křišťálovým glóbem za sebou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy