Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Millerův nešťastný návrat – při pádu si přeřízl šlachu a musel na operaci

Beaver Creek (USA) - Bode Miller si při pádu v super-G přeřízl šlachu pod kolenem na zadní straně nohy a domácí mistrovství světa pro něj skončilo. Krátce po závodě se v nemocnici ve Vailu podrobil operaci, čeká jej delší pauza a v 37 letech to pro něj může znamenat konce kariéry.

Je nám líto, video expirovalo.
Pád Bodeho Millera v super-G

Superobří slalom v Beaver Creeku byl Millerovým prvním závodem v sezoně po operaci vyhřeznuté ploténky. Čtyřnásobný mistr světa a majitel šesti olympijských medailí dlouho před natěšenými diváky směřoval k úspěšnému comebacku, ale v dolní části trati zachytil rukou o branku, ve vzduchu se přetočil a při krkolomném pádu mu hrana odepnuté lyže způsobila hlubokou tržnou ránu na noze v horní části pravého lýtka.

"Měl jsem štěstí, mohlo to dopadnout mnohem hůř," vzkázal Miller z nemocničního lůžka. Když se na svahu po kotrmelcích zastavil a zvedl se, věděl, že je s nohou zle. Vše viděla i jeho žena Morgan a dvě Millerovy děti. Lyžař jim i ostatním fanouškům s bolestivou grimasou zamával.

Absolutně na hraně

"Je to obrovské zklamání, především pro něj samotného," uvedl šéf amerického mužského týmu Sasha Rearick. Záda, s kterými byl Miller na operaci teprve před deseti týdny, podle něj karambol vydržela. "Lyžování ale Bodeho potřebuje. Šel do toho naplno, zase jel tak, jak je zvyklý: absolutně na hraně. Vzal na sebe riziko, inspiroval Ameriku i celý svět," doplnil Rearick.

Rakouský kouč ve službách Američanů Patrick Riml našel paralelu s předchozím šampionátem, který skončil záhy pro jinou hvězdu reprezentace USA. "Před dvěma lety jsme ztratili hned v prvním závodě Lindsey Vonnovou, teď Bodeho. Hrůza," řekl. Vonnová si tehdy ve Schladmingu zpřetrhala vazy v koleně a zlomila holeň, nyní na MS v Beaver Creeku už má bronz z úterního super-G.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy