Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Lyžařské závody na OH v novém. Alpská kombinace se pojede jako soutěž dvojic

Lyžařské závody na olympijských hrách doznají několika změn. Alpská kombinace se v roce 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo už nepojede v tradiční podobě, ale jako soutěž dvojic složených ze specialistů na slalom a rychlostní závod. Rozhodl o tom Mezinárodní olympijský výbor na návrh mezinárodní federace FIS.

zdroj: Reuters

Kombinace se objevila na zimních hrách poprvé v roce 1936. Po roce 1948 z jejich programu na 40 let vypadla, od roku 2010 se jezdila jako superkombinace pouze s jedním kolem slalomu. Jako poslední olympijští vítězové v této individuální disciplíně zůstanou zapsáni Švýcarka Michelle Gisinová a Rakušan Johannes Strolz, kteří vyhráli loni v Pekingu.

Ve Světovém poháru se jela kombinace naposledy před třemi lety. V jaké podobě se objeví na mistrovství světa, FIS zatím neoznámila.

Skokani na lyžích už nebudou mít na olympiádě soutěž družstev, ale rovněž soutěž dvojic, která bude tříkolová. V uplynulé sezoně Světového poháru už si ji vyzkoušeli v Lake Placid a Rašnově.

Stejná změna čeká sdruženáře, kteří místo týmů budou závodit ve dvojicích s během na 7,5 km. Skákat budou na velkém můstku.

V běhu na lyžích budou muži i ženy závodit na stejných vzdálenostech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články