Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Ledecká získala v hlasování sportovců podruhé Cenu Gutha-Jarkovského

Cenu Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského za nejhodnotnější výkon roku obdržela podruhé v kariéře olympijská vítězka z Pekingu ve snowboardingu Ester Ledecká. V hlasování sportovců navázala na triumf z roku 2018. Loni získal trofej pojmenovanou po zakladateli Českého olympijského výboru judista Lukáš Krpálek.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká navázala na rok 2018 a má další Cenu Gutha-Jarkovského

"Chtěla bych poděkovat sportovcům, protože si toho moc vážím. Je to unikátní ocenění, které dostávám od lidí, kteří žijí podobný život jako já. I když se třeba věnují jinému sportovnímu odvětví než já," řekla Ledecká po slavnostním předání ceny, která váží 29 kilogramů. "Je fakt těžká a jsem ráda, že jsem si nevyhodila záda. Přestože vím, jak těžká je, tak jsem se opět nerozcvičila," pousmála se osmadvacetiletá lyžařka a snowboardistka, která ve středu úspěšně ukončila magisterské studium na Vysoké škole finanční a správní.

Ledecká byla v hlasování sportovců odměněna za zisk zlaté medaile v paralelním slalomu. "Když jsem dostala pozvání na akci, tak mě upřímně vůbec nenapadlo, že to je za minulý rok. Říkala jsem si: Za co tenhle rok? Jela jsem dva závody, což není moc," řekla Ledecká.

V minulé sezoně měla velké zdravotní problémy a prakticky celou ji vynechala. "Minulost už tak nevnímám, přece jen, koukám se dopředu," řekla Ledecká, která byla ráda, že slavnostnímu momentu přihlíželi rodiče i babička s dědou Janem Klapáčem, hokejovým mistrem světa z roku 1972.

Cena zakladatele českého olympismu Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského vznikla v roce 1933, jako první ji o rok později převzal vzpěrač Václav Pšenička. V poválečné době ji jako poslední získal v roce 1948 běžec Emil Zátopek, ČOV tradici obnovil v roce 1994. Od roku 2014 vítěze volí sami sportovci.

Přehled držitelů Ceny Jiřího Gutha-Jarkovského od roku 2014:

2014 – Radek Jaroš (horolezectví)
2015 – Ondřej Synek (veslování)
2016 – Lukáš Krpálek (judo)
2017 – Adam Ondra (sportovní lezení)
2018 – Ester Ledecká (sjezdové lyžování a snowboarding)
2019 – Lukáš Krpálek (judo)
2020 – Martina Sáblíková (rychlobruslení)
2021 – Lukáš Krpálek (judo)
2022 – Ester Ledecká (sjezdové lyžování a snowboarding)

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články