Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Ledecká vyhrála trénink, nakonec skončila v Zauchensee 36.

Zauchensee – Překvapivá vítězka tréninku Ester Ledecká se bodů ve sjezdu Světového poháru v Zauchensee nedočkala. Po skvělém výkonu v ranní tréninkové jízdě jí závod nevyšel a obsadila 36. místo. Zvítězila senzačně domácí lyžařka Christine Scheyerová. Druhá Češka Pavla Klicnarová skončila padesátá.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP autor: Marco Trovati

Ledecká využila v ranním tréninku lepších podmínek pro závodnice s vyššími čísly. Do závodu odstartovala jako 49. a po celou jízdu se pohybovala na hraně bodované třicítky. Do ní se mistryně světa na snowboardu probojovala v této lyžařské sezoně zatím třikrát v prosinci v kanadském Lake Louise.

"Více než umístění mimo body mě mrzí, že jsem nedokázala vylepšit svoji jízdu z tréninku," řekla Ledecká. Pokud by zopakovala čas z tréninku, obsadila by šesté místo.

V závodě jsem se cítila dobře, líčila Ledecká

Dopolední tréninková jízda vyrazila dech i jí samé. "Moc jsem tomu při pohledu na obrazovku nevěřila. Ale trať jsem v týdnu prohlídkami na svahu a u videa hodně studovala, protože sama jsem zde jela dosud pouze na zkrácené sjezdovce během Evropského poháru," řekla česká sjezdařka. Hned po dojezdu tréninku však věděla, že z výsledku nelze tolik usuzovat. "Vím, jak to s tréninky bývá, některé holky nejedou naplno a hodně testují," uvedla.

Do hlavního závodu jí výsledek sice přidal na klidu, ale času připravit se na rozhodující jízdu mnoho nebylo. "Všechno bylo zrychlené, vyměnila jsem lyže, ale ty tréninkové asi příště povýší do závodu," žertovala. V závodu přitom neměla z jízdy tak špatný pocit. "Cítila jsem se dobře, i když o nějakých chybách vím a trochu hůře jsem viděla. Dosud se mi ale vždy stávalo, že jsem měla trénink horší než potom závod, a dnes to bylo naopak," dodala.

Dvaadvacetiletá Scheyerová naopak prodala v závodu sebevědomí z tréninku. Za Ledeckou ve zkušební jízdě skončila druhá o 41 setin a i o pár hodin později porazila celou světovou špičku. A to při teprve čtvrtém startu ve sjezdu v SP. "Na něco takového jsem ani nepomyslela. Je to prostě úžasné," kroutila hlavou v cíli užaslá Scheyerová a své pocity po premiérovém triumfu označila za nepopsatelné.

S rodačkou z Götzisu byly na pódiu Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a Jacqueline Wilesová z USA. Čtvrtá skončila švýcarská favoritka Lara Gutová, druhá žena celkového pořadí SP i disciplíny. Tu nadále vede dnes pátá Slovinka Ilka Štuhecová.

Na závodní svahy se v Zauchensee vrátila po téměř roční pauze americká hvězda a čtyřnásobná vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová a po listopadové operaci ruky obsadila 13. místo. "Timing ještě není ideální. Vím, že se musím zlepšit. Ale start to byl dobrý," řekla rekordmanka v počtu vítězství v SP.

Podmínky v Zauchensee po celý týden lyžařkám nepřály. Tréninky a závody byly opakovaně odkládány kvůli sněžení i mlze a dopolední trénink ovlivnila i dvě zranění. Helikoptéra přepravila do nemocnice po pádech Italku Nadiu Fanchiniovou a Maďarku Edit Miklósovou. Fanchiniová má zlomenou pravou pažní kost a trny tří obratlů v oblasti bederní páteře. Miklósová má vykloubené pravé koleno a potrhané vazivo; zraněné je i levé koleno, v němž má zřejmě jen natržené vazy.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - sjezd: 1. Scheyerová (Rak.) 1:21,15, 2. Weiratherová (Licht.) -0,39, 3. Wilesová (USA) -0,54, 4. Gutová (Švýc.) -0,55, 5. Štuhecová (Slovin.) -0,58, 6. Schnarfová (It.) -1,15, 7. Schmidhoferová (Rak.) -1,19, 8. Nuferová (Švýc.) -1,23, 9. Delagová (It.) -1,25, 10. Fluryová (Švýc.) -1,32, ...36. Ledecká -2,64, 50. Klicnarová (obě ČR) -4,57.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 4 z 8 závodů): 1. Štuhecová 345, 2. Gutová 180, 3. Goggiaová (It.) 175, 4. Weiratherová 159, 5. Scheyerová 150, 6. Schnarfová 147, ...36. Ledecká 17.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1008, 2. Gutová 693, 3. Štuhecová 584, 4. Worleyová (Fr.) 563, 5. Goggiaová 560, 6. Holdenerová (Švýc.) 515, ...12. Strachová 267, 75. Ledecká 29, 90. Dubovská (ČR) 13.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy