Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix Brno

Ledecká si v Lake Louise zlepšila lyžařské maximum, zvítězila Štuhecová

Lake Louise (USA) - Lyžařka Ester Ledecká obsadila 21. místo ve sjezdu v Lake Louise a vylepšila si své maximum ve Světovém poháru. Překvapivou vítězkou se v kanadském středisku stala Slovinka Ilka Štuhecová. Ledecká, zároveň elitní snowboardistka, potvrdila své kvality v rychlostních disciplínách a bodovala popáté ze sedmi startů ve Světovém poháru. Byla o dvě místa lepší než v únorovém sjezdu v La Thuile.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/Jonathan Hayward

V Lake Louise si Ledecká v prvních dvou tréninkových jízdách zvykala na sjezdovku, kterou neznala. "Potřebuji získávat zkušenosti," hlásila jednadvacetiletá závodnice ze Severní Ameriky. "Je to parádní kopec, moc se mi líbí, ale na rozdíl od ostatních holek jsem tu poprvé. Všechny lyžařské závody, které teď pojedu, jsou pro mě především přípravou na únorové mistrovství světa ve Svatém Mořici," uvedla.

Ve třetím tréninku už dojela třicátá. V závodě se s vysokým číslem 52 dlouho na mezičasech pohybovala kolem 14. místa, pak ztratila, ale před cílem měla šestou nejvyšší rychlost (113 km/h) a v cíli zaostala o 2,16 vteřiny za vítězkou.

Desítka nebyla daleko, je to dobrý začátek, chválil Ledeckou trenér Bank

"Takový kopec nikdy nejela. Předtím byly technické, ale tady hodně sjezdové. Ona je technická lyžařka a ze začátku jí to dělalo problém, ale závod zvládla jak mazák," řekl Tomáš Bank, sjezdařský trenér Ledecké. "Desítka nebyla daleko, ale poblbla spodek. Jela v kontaktu kolem patnáctého místa, ale na totální rovině dole dostala vteřinu. Ale jinak to je dobrý začátek," dodal.

Z premiérové výhry i prvních stupňů vítězů ve Světovém poháru se radovala Štuhecová. Zvítězila o 22 setin před Italkou Sofií Goggiaovou, třetí byla Švédka Kajsa Klingová. Z favoritek byla nejlepší čtvrtá Lara Gutová ze Švýcarska.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká skončila v Lake Louise na 21. příčce

"Nemůžu tomu uvěřit, je to nepochopitelné," divila se šestadvacetiletá Štuhecová, který byla dosud nejlépe čtvrtá v super-G v Beaver Creeku před třemi lety. "V létě jsem udělala krok dopředu, víc si věřím, ale tohle jsem rozhodně nečekala." V čele Světového poháru je Američanka Mikaela Shiffrinová.

Slalomová královna ukázala, že to myslí s útokem na Velký křišťálový glóbus vážně. Jela první sjezd SP v kariéře a skončila o tři místa před Ledeckou na 18. pozici. "Měla jsem lepší stopu než v tréninku a vím, že můžu být ještě rychlejší. Rychlostní disciplíny nejsou mé hlavní, ale budu na nich dál pracovat, protože je to dobrá zábava," řekla Shiffrinová. Další Češka Klára Křížová po pádu ve čtvrtečním tréninku do závodu nenastoupila.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd:

1. Štuhecová (Slovin.) 1:45,48, 2. Goggiaová (It.) -0,22, 3. Klingová (Švéd.) -0,31, 4. Gutová (Švýc.) -0,69, 5. Rebensburgová (Něm.) -0,97, 6. Cooková (USA) -1,06, 7. Schnarfová (It.) a Venierová (Rak.) obě -1,38, 9. Rossová (USA) -1,54, 10. Miklósová (Maď.) -1,59, ...21. Ledecká (ČR) -2,16.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 338, 2. Goggiaová 185, 3. Holdenerová (Švýc.) 168, 4. Lösethová (Nor.) 165, 5. Vlhová (SR) 157, 6. Gutová 150, ...12. Strachová (ČR) 72, 63. Ledecká 10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy