Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Ledecká před Ga-Pa v plné síle a bez omezení. Bolí ji už jen ret, prozradil fyzioterapeut

Až se objeví na startu nadcházejících rychlostních závodů Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu, bude mít preventivně zatejpovanou pusu kvůli stehům. Jiné problémy už ale Ester Ledeckou po sobotním pádu v Crans Montaně netrápí a do boje o co nejlepší umístění nastoupí bez omezení. Prozradil to fyzioterapeut české hvězdy Michal Lešák.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP autor: Gabriele Facciotti

Olympijská vítězka v superobřím slalomu najela ve švýcarském středisku v plné rychlosti bokem do ochranných sítí a skončila v kotrmelcích. V nemocnici jí čtyřmi stehy zašili vnitřní ret, měla odřený a oteklý obličej a bolavé pravé rameno. Přesto v neděli nastoupila do superobřího slalomu a skončila patnáctá.

V pondělí a úterý měla volno a odpočívala. S týmem přejela do Německa. "Byl čas na fyzioterapii a hlavně ten čas, který jsme měli, Ester hodně pomohl. Zotavila se velmi dobře," řekl Lešák.

Aktuálně už Ledeckou trápí pouze zašitý ret. "Je tam bolest, která časem odejde," uvedl Lešák. Na jízdy v Ga-Pa plánuje Ledecké pusu zatejpovat. "Z preventivních důvodů, aby se případně stehy nepoškodily," doplnil fyzioterapeut.

Další následky pádu už by vítězku prosincového super-G ve Val d'Isere neměly trápit. "Důležité je, že otok obličeje zmizel. Odřeniny se léčí dobře a rameno, které ji omezovalo při startech, je v pořádku," řekl Lešák.

Znovu na lyžích stála Ledecká ve středu a trenéři českou hvězdu chválili. Oficiální trénink sjezdu se kvůli počasí nekonal, další je v plánu v pátek. "Půjde do toho naplno, protože není, co by ji momentálně limitovalo," uvedl Lešák.

Pokud počasí závody v Bavorských Alpách nepřekazí, je v Garmisch-Partenkirchenu v sobotu od 11:00 na programu sjezd, v kterém si loni dojela Ledecká pro třetí místo. V neděli by se měl ve stejný čas konat superobří slalom.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články