Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Ledecká oznámila program v novém roce, na snowboard se vrátí až v Pekingu

Letošní rok začne Ester Ledecká na sjezdovkách a na snowboardu se objeví až při obhajobě zlaté medaile na olympijských hrách. Před cestou do Pekingu absolvuje ve Světovém poháru v alpském lyžování rychlostní disciplíny v rakouském Zauchensee, italské Cortině d'Ampezzo a v německém Garmisch-Partenkirchenu. Tento program potvrdila agentura Sport Invest, která dvojnásobnou olympijskou šampionku zastupuje.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP autor: Frank Gunn

Ledecká má v této sezoně na kontě čtyři starty na lyžích a dva na "prkně". V Söldenu byla v obřím slalomu 47., v Lake Louise ve sjezdech 12. a 22. a v super-G obsadila 13. místo. Poté se po roce vrátila na snowboard a dojela druhá v Carezze a první v Cortině d'Ampezzo.

Nadcházející sobotu mohla eventuálně startovat na snowboardu ve Scuolu, ale závod vynechá. Aktuálně totiž testuje lyže v Itálii a příští týden by měla jet 15. a 16. ledna sjezd a super-G v Zauchensee. Stejný program je 22. a 23. ledna v Cortině d'Ampezzo i 29. a 30. ledna v Ga-Pa. Poté už by se měla Ledecká přesunout do dějiště Her a 8. února ji čeká paralelní obří slalom na snowboardu.

Před čtyřmi lety na Hrách v Pchjongčchangu dokázala vedle snowboardu získat senzačně zlato i v super-G. V Pekingu je superobří slalom žen na programu 11. února. Poté by měla Ledecká jet také sjezd (15. února) a pravděpodobně i kombinaci (17. února).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články