Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Ledecká odjela na vyšetření plic, její start v Cortině je nejistý

Ester Ledecká musela po tréninku sjezdu v Cortině, který absolvovala jen jako prohlídkovou jízdu, odjet do Innsbrucku na vyšetření plic. Účast trojnásobné olympijské vítězky v nadcházejících lyžařských závodech Světového poháru je tak ohrožená. Přímý přenos sjezdu v Cortině d'Ampezzo vysílá ČT sport a ČT sport Plus v pátek od 10:50.

Ester Ledecká
zdroj: Reuters autor: Angelika Warmuth

Ledeckou zdravotní problémy trápí bezmála dva měsíce. Onemocněla před závody ve Svatém Mořici, které začátkem prosince absolvovala s virózou a kašlem. Pod antibiotiky pak startovala ve Val d'Isere, ale v zájmu doléčení vynechala předvánoční závod SP na snowboardu v Davosu.

Do kolotoče Světového poháru se vrátila před dvěma týdny v Zauchensee. Skončila tam jedenáctá v superobřím slalomu, což byl její nejlepší výsledek v lyžařském SP od návratu po zlomenině klíční kosti.

"Ani v Zauchensee ještě nebyla zdravotně úplně v pořádku, proto se rozhodla vypustit závody v Bad Gasteinu, kde měla jet slalom na snowboardu. Po odpočinku se přesunula na závody do Bulharska, ale při návratu se zdravotní problémy zhoršily," přiblížila aktuální situaci mluvčí Ledecké Erika Alchusová.

V bulharském Pamporovu Ledecká při comebacku na snowboardu zapsala dvě výhry, ale nyní jí hrozí nucená pauza.

"Dnes jela první trénink sjezdu pouze jako prohlídkovou jízdu. Okamžitě po tréninku se přesouvá do Innsbrucku na vyšetření plic, které jí zajistil její sponzor Red Bull, který se o své sportovce stará i po zdravotní stránce. Po vyšetřeních zváží další start na závodu SP v Cortině," dodala mluvčí.

V tréninku sjezdu ztratila Ledecká 3,40 sekundy na nejrychlejší Lauru Gaucheovou z Francie. Další trénink sjezdu je v Cortině naplánovaný na čtvrtek. Pak bude následovat závodní program se dvěma sjezdy v pátek a sobotu a nedělním super-G.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články