Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Ledecká musí hledat nového fyzioterapeuta, Lešák po vydařené zimě končí

Olympijská vítězka Ester Ledecká musí hledat nového fyzioterapeuta. Po čtyřleté spolupráci se s lyžařskou a snowboardovou hvězdou rozloučil Michal Lešák. Liberecký rodák žijící v Rakousku napsal k fotce s Ledeckou a týmem na sítích "Díky!" a přidal výčet úspěchů na lyžích a na prkně, u kterých asistoval. "Mnoho dalších umístění v desítce a spousta zábavy," uvedl.

S Ledeckou byl Lešák od léta roku 2018. Tehdy zimní obojživelnice sháněla fyzioterapeuta místo Jakuba Marka, který odešel po úspěšné olympiádě v Pchjongčchangu 2018.

Po čtyřech letech se tak situace opakuje. Lešák končí po vydařené zimě s vrcholem na Hrách v Pekingu.

Lešákovy schopnosti si Ledecká opakovaně pochvalovala. Hned při prvním kontaktu jí rovnal záda a v sezoně s ní trávil z celého realizačního týmu nejvíc času. Mimo jiné jí pomáhal po loňském ošklivém pádu v Crans Montaně či letos před slalomem do kombinace na olympiádě.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká po posledním závodě: Prohry mě motivují ze všeho nejvíc

Ledecká za pomoci Lešáka vyhrála tři závody Světového poháru na lyžích a pět na snowboardu, na němž v Pekingu obhájila olympijské zlato v paralelním obřím slalomu.

"Její radost z pohybu jí pomáhá překonávat obtíže spojené s kombinací těch dvou sportů," řekl Lešák v minulosti.

Po olympiádě obvykle dochází ke změnám v realizačních týmech. U Ledecké by měl nejspíše zůstat italský odborník Franz Gamper. Dalšími členy jejího týmu jsou lyžařský kouč Tomáš Bank, pro snowboard Američan Justin Reiter a lyže i prkno servisuje Miloš Machytka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články