Volejbalový magazín

Ledecká zazářila i v kombinačním slalomu a v Crans Montaně skončila třetí

Lyžařka Ester Ledecká skončila třetí v alpské kombinaci v Crans Montaně a potřetí v kariéře se postavila v SP na stupně vítězů. Vyhrála Italka Federica Brignoneová, která vedla už po úvodním super-G a nejlepší čas zajela i ve slalomu. Druhou Rakušanku Gritschovou porazila o 92 setin sekundy, Ledecká ztratila dalších devět desetin. Brignoneová se ujala i vedení v průběžném pořadí celkového hodnocení seriálu před stále absentující Mikaelou Shiffrinovou z USA.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Oryk HAIST

Ledecké po úvodním superobřím slalomu, který česká reprezentantka nečekaně ovládla na olympijských hrách v Pchjongčchangu, patřilo čtvrté místo.

Ve slalomu si poté i díky výpadku favorizované Slovenky Petry Vlhové o příčku polepšila a zopakovala výsledek z nedávného sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu.

Česká závodnice za sebou nechala mimo jiné i olympijskou vítězku z kombinace Švýcarku Michelle Gisinovou, která na čtvrté příčce za Ledeckou zaostala o jedenáct setin.

Ledecká byla ráda za vyrovnanost disciplín, i když na trénink slalomu nemá vzhledem ke střídání lyží se snowboardem tolik času.

"Byla jsem čtvrtá v super-G a pátá ve slalomu. Takže slalom se opravdu povedl," pochvalovala si. Radost z úspěchů má pořád stejnou. "Jak by řekl Jára Cimrman, to se neochodí," poznamenala.

V Crans Montaně se neustále zlepšovala, dnešní třetí příčkou trumfla jedenácté a páté místo ze sjezdů.

"Začínám to tu mít docela ráda a každý den byl lepší a lepší. Mám z toho velkou radost a škoda, že tu nejsou další závody. Dá se říci, že to nyní patří mezi mé oblíbené sjezdovky," řekla závodnice, která se i na lyžích opakovaně prosazuje mezi nejlepší.

"Jsem ráda, že se neustále o kousek zlepšuji, a dobré je, že držím kontakt se špičkou. To je nejdůležitější," dodala.

Na stupně vítězů Ledecké, která si v hodnocení seriálu polepšila o dvě příčky na jedenácté místo, pomohla i chyba Slovenky Petry Vlhové.

Nejlepší slalomářka sezony byla po super-G druhá, ale ve své parádní disciplíně roli favoritky nezvládla a jízdu nedokončila.

Brignoneová se díky čtvrtému vítězství v kombinačním závodě za sebou, čímž vyrovnala rekord Chorvatky Janici Kosteličové z let 2002 až 2006, posunula do čela Světového poháru.

Devětadvacetiletá Italka, která má rovněž na dosah obhajobu malého glóbu za kombinaci, vede před Shiffrinovou o 73 bodů.

Čtyřiadvacetiletá Ledecká, která v sobotu ve Švýcarsku obsadila páté místo ve sjezdu, se v kombinaci představila zatím třikrát.

V polovině ledna v závodě SP v Zauchensee byla šestá, loni na mistrovství světa v Aare byla patnáctá a v roce 2017 ve Svatém Mořici dvacátá.

SP ve sjezdovém lyžování v Crans Montaně (Švýcarsko):

Ženy - kombinace: 1. Brignoneová (It.) 1:56,24 (super-G 1:15,62 + slalom 40,62), 2. Gritschová (Rak.) -0,92 (1:16,43+40,73), 3. Ledecká -1,82 (1:16,41+41,65), 4. Gisinová -1,93 (1:16,72+41,45), 5. Holdenerová (obě Švýc.) -2,49 (1:17,12+41,61), 6. Ferková (Slovin.) -2,50 (1:17,09+41,65), 7. Remmeová (Kan.) -2,77 (1:17,27+41,74), 8. Merryweatherová (USA) -3,24 (1:16,65+42,83), 9. Koppová (Švýc.) -4,02 (1:17,92+42,34), 10. Pirovanová (It.) -4,28 (1:16,66+43,86).

Průběžné pořadí kombinace (po 2 ze 3 závodů): 1. Brignoneová 200 b., 2. Holdenerová 125, 3. Ledecká 100, 4. Gritschová 80, 5. Siebenhoferová (Rak.) 64, 6. Bassinová 60.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 39 závodů): 1. Brignoneová 1298, 2. Shiffrinová (USA) 1225, 3. Vlhová (SR) 1139, 4. C. Suterová (Švýc.) 777, 5. Bassinová (It.) 772, 6. Holdenerová 762, ...11. Ledecká 463, 84. Dubovská 35, 99. Capová 21.