Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Ledecká dojela v Zauchensee osmá, průběžné vedení v SP ve sjezdu neuhájila

Ester Ledecká hájila v rakouském Altenmarktu-Zauchensee první místo v průběžném pořadí Světového poháru ve sjezdu, uhájit se jí ho však bohužel nepodařilo. Ledecká sice v Rakousku zářila v trénincích, samotný závod se však kvůli nepřízni počasí musel odehrát na zkrácené trati a ta české závodnici už tolik neseděla. V cíli se přesto mohla radovat z osmé příčky. Zvítězila Švýcarka Corinne Suterová, která zároveň vystřídala Ledeckou ve vedení SP ve sjezdu. Češka zůstává průběžně druhá.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Na zkrácené trati kvůli mlze a větru zajela Sutterová čas 1:18,79 a zvítězila o 29 setin před Italkou Nicol Delagovou. Třetí byla krajanka Suterové Michelle Gisinová. Ledecká startující s devatenáctkou zaostala za vítězkou 1,41 sekundy.

Ledecká skončila třetí a druhá v tréninku, ale ve zkušebních jízdách jely sjezdařky celé tři kilometry. Závod měl start níže, trať tak byla kratší skoro o 700 metrů a Ledecká ztratila v první půlce. Druhou pasáž zvládla dobře a byla osmá.

"Každé umístění do desítky je super, takže musíme být spokojení. Samozřejmě po těch výsledcích z tréninku jsme lehce zklamaní. Ale to zklamání je opravdu jen lehké, protože ten závod se vyvíjel pro nás složitě," řekl trenér Ester Ledecké Tomáš Bank.

"Každá desítka je skvělá. Musím poděkovat celému týmu, opět odvedli fantastickou práci. Myslím, že jsem dělala chyby a doufám, že příště je opravím," řekla Ledecká.

České olympijské vítězce v super-G na lyžích a paralelním obřím slalomu na snowboardu znovu v rakouském středisku nepřálo počasí. Před třemi lety zde vyhrála trénink, ale závod byl pak rovněž zkrácen a tehdy ani nebodovala. "Trošku mě mrzelo, že se to nejelo odshora, protože to je krásná trať. Ale je to outdoorový sport. Přizpůsobili to daným podmínkám a jsem ráda, že se aspoň něco odjelo," řekla.

Závod byl kvůli mlze dvakrát přerušen. Nejlepší viditelnost měla vítězná Suterová, která startovala jako sedmá. "Nebylo to nic moc. Ale myslím, že všechny holky to měly stejný, některé horší," řekla Ledecká k podmínkám.

V hodnocení sjezdu má čtyřiadvacetiletá Ledecká, vítězka jednoho sjezdu z Lake Louise, po třech závodech 182 bodů a na Suterovou ztrácí 43 bodů.

Ve Světovém poháru se svěřenkyně trenérů Tomáše a Ondřeje Banka dostala do desítky teprve ve třetím středisku. Předtím se čtyřikrát do Top 10 vešla v oblíbeném Lake Louise a osmá jako v Zauchensee byla loni v Cortině d'Ampezzo.

V neděli se jede kombinace a není jasné, kdy se pak Ledecká na lyže vrátí. V úterý by měla startovat poprvé v sezoně SP na snowboardu. Další sjezdy jsou v plánu v Bansku, kde se 24. a 25. ledna pojedou dva, jeden jako náhrada za zrušený závod ve Val d'Isere. "Je téměř jisté, že tam pojedeme. Ester je druhá v hodnocení, takže bychom byli hloupí, kdybychom to nezkoušeli dál," uvedl Tomáš Bank.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - sjezd: 1. C. Suterová (Švýc.) 1:18,79, 2. Delagová (It.) -0,29, 3. Gisinová (Švýc.) -0,98, 4. Goggiaová -1,01, 5. Marsagliaová (obě It.) -1,21, 6. Weiratherová (Licht.) -1,36, 7. Štuhecová (Slovin.) -1,37, 8. Ledecká (ČR) -1,41, 9. Venierová (Rak.) -1,51, 10. Gutová-Behramiová (Švýc.) -1,53.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 9 závodů): 1. C. Suterová 225, 2. Ledecká 182, 3. Schmidhoferová (Rak.) 154, 4. Goggiaová 112, 5. Marsagliaová 110, 6. Delagová 109.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 39 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 826, 2. Vlhová (SR) 513, 3. Brignoneová (It.) 465, 4. Gisinová 361, 5. Rebensburgová (Něm.) 337, 6. C. Suterová 325, ...17. Ledecká 183, 63. Dubovská 34, 70. Capová (obě ČR) 21.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy