Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Ledecká dnes nepojede, kombinační závod na MS byl odložen

Kombinační závod, v němž bude startovat i česká lyžařka Ester Ledecká, se dnes nepojede. Závod, kterým měl odstartovat světový šampionát v Cortině d'Ampezzo, byl odložen kvůli velkému přídělu nového sněhu. Oznámila to mezinárodní federace FIS. Nový termín organizátoři zatím nestanovili.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Eibner-Pressefoto/EXPA/G

"Moc jsem toho nenaspal a ve tři v noci bylo vzhledem k tomu, že padal těžký sníh, skoro jasné, že bude velmi těžké sjezdovky připravit," řekl ředitel závodů žen FIS Peter Gerdol. Zrušena byla kombinace i volné ježdění. Jednou z možností je uspořádat kombinaci příští pondělí, které je zatím vyhrazeno jako volný den.

V úterý jsou v Itálii v nabitém programu naplánovány superobří slalomy mužů i žen. "Na tom pracujeme. Předpověď je nadějná, nemělo by sněžit dříve než v úterý odpoledne a věřím, že oba závody odjedeme," řekl Gerdol.

Je nám líto, video expirovalo.
Počasí mění program MS sjezdařů

Pořadatelé kvůli nedělnímu dopolednímu sněžení a následnému dešti změnili pořadí disciplín a na dopoledne přesunuli slalom, aby získali více času na úpravu trati pro super-G. Nakonec ale noční přívaly sněhu závod úplně znemožnily.

První náznak možného zrušení závodu se k týmům dostal v půl sedmé ráno, o necelou hodinu později už bylo jasno, že se nepojede. "Situace byla šílená. Když sněží a prší, tak se nedá nic dělat. Kdyby napadl prašan, možná se to dá do odpoledne uklidit, ale těžký sníh je bez šance," řekl médiím kouč Ledecké Tomáš Bank v hotelu Orsoline, z kterého je výhled na závodní sjezdovku Olympia delle Tofane.

Bank s italským trenérem Franzem Gasperem už v tu dobu jeli na sjezdovky a zkontrolovali rozjížděcí kopec. "Nevypadal špatně, byl urolbovaný, sice měkký, ale šlo to, tak tam jsme trénovali," uvedl Bank. Ledecká si alespoň dala v přípravě dvě jízdy slalomu, jednu obřího slalomu a volnou jízdu superobřího slalomu.

Pětadvacetiletá česká hvězda Ledecká měla do závodu odstartovat s číslem dvě po obhájkyni titulu Wendy Holdenerové ze Švýcarska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy