Následuje
SP Kanada

Ledecká a slalom? To bylo překvapení. Hrozně jsem si to užívala, řekla

Do Aare na světový šampionát v alpském lyžování jela Ester Ledecká s cílem zajet podobné výsledky jako kdysi při svém druhém startu na mistrovství světa na snowboardu. Patnáctým místem v kombinaci to v pátek začala plnit.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP autor: Gabriele Facciotti

Ledecká před šesti lety v kanadském Stonehamu skončila na snowboardu šestnáctá a sedmnáctá. "Před cestou sem jsem si říkala, že by bylo hezký, kdyby se mi to povedlo taky takhle nějak. Zatím mám jednou splněno a uvidíme, jak budu fungovat dál," řekla spokojená olympijská vítězka v super-G Ledecká po kombinačním slalomu.    

Závod rozjela čtrnáctým místem ve sjezdu, kde za sněžení udělala chybu v horní části. "Trošku pozdě jsem tam přitlačila a vyneslo mě to víc, než mělo. Zajela jsem do hlubšího sněhu a potom jsem to doháněla," řekla třiadvacetiletá Ledecká. Ve spodní pasáži už na soupeřky téměř nic neztratila. "Z jízdy mám radost, i když tam byly chyby."    

Před druhou částí kombinace byly soupeřky překvapené, že Ledecká pojede i slalom. Na lyžích totiž jela kombinaci mezi elitou jen předloni na MS. "Italka Federica Brignoneová dostala úplně záchvat smíchu, když se to dozvěděla. Že mě nikdy neviděla jet slalom. Říkala jsem jí, ať je v pohodě, že mě spousta lidí neviděla, ani můj trenér mě pomalu neviděl jet slalom," vtipkovala Ledecká, která tuhle disciplínu trénuje jen minimálně, protože jí na něj pro rychlostní disciplíny a snowboard nezbývá čas.    

Jízdy Ester Ledecké v kombinačním sjezdu a slalomu

Ve slalomu za umělého osvětlení ale jela solidně. Měla patnáctý čas. "Mám radost, jak jsem to zvládla. Hrozně jsem si to užívala. Každou bránu jsem si pomazlila. Jsem spokojená," hlásila Ledecká. Dokonce byla tak nadšená, že si udělala pár obloučků ještě po projetí cílem. "Teď mi slalomky zabaví a dostanu je zase až na jaře, jestli vůbec. Takže jsem si to chtěla užít, aspoň posledních pár oblouků."

Titul obhájila Švýcarka Wendy Holdenerová těsně před Slovenkou Petrou Vlhovou a Ledecká vítězce titul přála. "Já mám Wendy ráda, mně přijde hrozně sympatická. Vždycky za mnou přijde. Já jsem jí teď gratulovala," řekla Ledecká. I Holdenerová se prý divila, že Češka jela slalom. "Takže říkala, že mi to přeje. Já jsem jí říkala, že jí přeju, že to tady vyhrála, protože jela krásně. Ona je taková ložená kombinátorka," řekla Ledecká.

Po pěti dnech závodů a tréninků bude mít Ledecká v sobotu volno. Závěrečný trénink na nedělní sjezd byl totiž kvůli špatné předpovědi zrušen. "Stejně jsme uvažovali, že bych v sobotu nestartovala. Měla jsem v posledních dnech zápřah, jezdili jsme odpoledne i slalom. Den volna by byl stejně užitečnější," řekla.

V sobotu tak bude Ledecká dlouho spát a podívá se na sjezd mužů. "Budeme rozebírat video, zacvičím si, budu nabírat síly a připravovat se," řekla česká naděje.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy