Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Oaks

Kubeš s Novou jsou poprvé ve sjezdařské reprezentaci, jasnou jedničkou je Ledecká

Reprentační výběr sjezdařů ohlásil dva nováčky. Stali se jimi Tereza Nová a David Kubeš. Pětičlenné týmy pro nadcházející zimu představil úsek alpských disciplín lyžařského svazu a jejich jasnou jedničkou je Ester Ledecká.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Eibner-Pressefoto/EXPA/G

Olympijská vítězka v superobřím slalomu z Pchjongčchangu 2018 Ledecká v uplynulé sezoně poprvé v kariéře ovládla také závod Světového poháru. Kralovala sjezdu v kanadském Lake Louise a celkově skončila v hodnocení disciplíny druhá.

"Je vidět, že výsledky přicházejí. Jsem ráda, že to takhle funguje, ale je evidentní, že prostor pro zlepšení ještě je," pronesla Ledecká po sezoně.

Ve výběru žen jsou dále slalomářky Martina Dubovská s Gabrielou Capovou, jež většinu uplynulé sezony léčila zraněné koleno. Do závodů by se měla příští zimu po vleklých trablech s kolenem vrátit rychlostní specialistka Kateřina Pauláthová. Premiérový ročník v ženském áčku čeká dvaadvacetiletou Novou.

Nejzkušenějším reprezentantem mezi muži je třiatřicetiletý Kryštof Krýzl, který by měl vstoupit do patnácté sezony ve Světovém poháru. V "áčku" ho doplňují Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a teprve osmnáctiletý Kubeš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy