Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Memoriál Evy Palyzové

Jansrud vyhrál i sjezd, Svindal podtrhl skvělý návrat třetím místem

Val d'Isere (Francie) – Rychlostním disciplínám v nové sezoně zatím dominují Norové. Kjetil Jansrud vyhrál ve Val d'Isere druhý závod Světového poháru za sebou a po pátečním super-G ovládl i premiérový sjezd sezony. Znovu na stupně vítězů se prosadil i jeho krajan Aksel Lund Svindal, který se vrací po těžkém zranění kolena. Ve Francii obsadil třetí místo, na druhou příčku se vklínil Ital Peter Fill. Jediný český reprezentant na startu Jan Hudec, který se na mezičasech pohyboval okolo 50. místa, závod nedokončil.

Kjetil Jansrud a Aksel Lund Svindal
zdroj: ČTK/AP

Olympijský vítěz v superobřím slalomu Jansrud porazil obhájce Malého křišťálového glóbu za sjezd o 26 setin a v čele celkového hodnocení SP se dotáhl ziskem 200 bodů na vedoucího slalomáře Marcela Hirschera z Rakouska.

Třiatřicetiletý Svindal, jenž měl po operaci desetiměsíční pauzu, ztratil dalších sedm setin a k pátečnímu druhému místu přidal další pódiové umístění. V celkovém pořadí SP je třetí.

Ve francouzském zimním středisku, které převzalo třídenní závodní program SP namísto amerického Beaver Creeku, kde nebyl sníh, tak zatím v obou dnech ovládli stupně vítězů norští a italští lyžaři. Rakušané naopak zatím ve Val d'Isere zaostávají, žádný z reprezentantů alpské velmoci se nedostal ani do nejlepší patnáctky.

Výsledky sjezdu mužů ve Val d'Isere

1. Jansrud (Nor.) 1:59,51, 2. Fill (It.) -0,26, 3. Svindal (Nor.) -0,33, 4. Kline (Slovin.) -0,64, 5. Theaux (Fr.) -0,81, 6. Guay (Kan.) -0,97, 7. Küng (Švýc.) a Paris (It.) oba -1,05, 9. Kilde (Nor.) -1,17, 10. Janka (Švýc.) a Giraud Moine (Fr.) oba -1,19, ... Hudec (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 37 závodů): 1. Jansrud a Hirscher (Rak.) oba 200 b., 3. Svindal 140, 4. Pinturault (Fr.) 124, 5. Fill 112, 6. Neureuther (Něm.) 110, ...45. Krýzl (ČR) 16.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy