TCL V Repre

Jansrud ovládl i druhý superobří slalom sezony

Val Gardena (Itálie) - Po úvodním triumfu ve Val d'Isere přidal Kjetil Jansrud i druhé vítězství v superobřím slalomu v letošní sezoně. Norský lyžař závod ovládl před svým krajanem Aleksanderem Aamodtem Kildem o šest setin, třetí dojel Kanaďan Erik Guay. Český reprezentant Jan Hudec opět nebodoval.

Kjetil Jansrud
zdroj: Reuters autor: ALESSANDRO GAROFALO

Jan Hudec ani při třetím startu za českou reprezentaci na body nedosáhl. Právě ve Val Gardeně si před dvěma lety poranil při doskoku koleno a následky stále cítí. Před pokračováním SP si proto nechal píchnout injekce. Dnes se mu dařilo lépe než ve Val d'Isere, jeho ztráta na Jansruda byla 3,29 sekundy, s čímž obsadil 61. místo.

Jednatřicetiletý Jansrud se ve Val Gardeně dočkal 17. pohárového vítězství v kariéře. Další může přidat v sobotním sjezdu rovněž na sjezdovce Saslong. Na stupních vítězů úspěšné Nory doprovodil Kanaďan Erik Guay.

Superobří slalom ve Valgardeně vyhrál Jansrud

SP v sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie)

Muži - superobří slalom: 1. Jansrud 1:31,93, 2. Kilde (oba Nor.) -0,06, 3. Guay (Kan.) -0,13, 4. Mayer (Rak.) -0,48, 5. Sander (Něm.) -0,49, 6. Cook (Kan.) -0,55, 7. Franz (Rak.) -0,64, 8. Paris (It.) -0,66, 9. Reichelt (Rak.) -0,68, 10. Innerhofer (It.) -0,70, ...61. Hudec (ČR) -3,29.

Pořadí superobřího slalomu (po 2 závodech): 1. Jansrud 200, 2. Paris 92, 3. Kilde 89, 4. Guay 84, 5. Svindal (Nor.) 80, 6. Sander 74.

Průběžné pořadí SP (po 8 závodech): 1. Hirscher (Rak.) 440, 2. Jansrud 300, 3. Pinturault (Fr.) 284, 4. Kristoffersen (Nor.) 224, 5. Neureuther (Něm.) 175, 6. Faivre (Fr.) 158, ...76. Krýzl (ČR) 16.