Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Hirscher i Kristoffersen se museli sklonit. Slalom v Kranjské Goře ovládl Švýcar Zenhäusern

Ani jistý vítěz Světového poháru Marcel Hirscher, ani další favorit Nor Henrik Kristoffersen. Slalom v Kranjské Goře ovládl Švýcar Ramon Zenhäusern a připsal si v této disciplíně premiérovou výhru v SP. Mistr světa a olympijský vítěz ze soutěže družstev měl dosud na kontě dva triumfy z paralelních závodů ve Stockholmu.

Švýcarský lyžař Ramon Zenhäusern ve slalomu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Marco Trovati

Zenhäusern dosáhl na premiérové vítězství navzdory tomu, že byl po prvním kole až sedmý. Druhá jízda se ale dvoumetrovému slalomáři povedla skvěle a v cílovém prostoru už jen s úsměvem sledoval, jak se soupeři marně snaží jeho čas překonat.

"Jsem strašně překvapený. Vůbec netuším, jak jsem k takovému náskoku přišel. Ale druhé kolo bylo postavené hodně rychle a to mi sedlo," řekl překvapivý vítěz Zenhäusern.

Nevyzrál na něj ani lídr po prvním kole Henrik Kristoffersen z Norska. Vítěz sobotního obřího slalomu útočil ve Slovinsku na double a po úvodní jízdě vedl o více než půl sekundy, ale nakonec skončil druhý s odstupem 1,15 sekundy za Zenhäusernem. Mistr světa v obřím slalomu tak prodloužil čekání na výhru ve slalomu, jež trvá od loňského ledna.

Je nám líto, video expirovalo.
Zenhäusern porazil favority a v Kranjské Goře ovládl slalom

Dvě sekundy za Kristoffersenem skončil Rakušan Marcel Hirscher. Již jistý vítěz hodnocení slalomu i celkového pořadí SP se díky agresivní jízdě v druhém kole posunul na stupně vítězů z průběžného šestého místa.

Hirscher si pojistil osmý velký křišťálový glóbus i matematicky, jeho nejbližší pronásledovatel Alexis Pinturault z Francie na něj před závěrečnými čtyřmi závody na finále SP v Soldeu ztrácí nedostižných 509 bodů.

Stupně vítězů ve slalomu v Kranjské Goře měly stejné obsazení jako v minulé sezoně, kdy vyhrál Hirscher před Kristoffersenem. Loňská třetí pozice byla pro Zenhäuserna dosud jediným umístěním na stupních vítězů v klasickém slalomu. "Asi si tady budu muset koupit dům. Proč mi ta sjezdovka tak sedí, netuším. Ale asi mám prostě rád tenhle jarní sníh," uvedl Švýcar.

Jediný český reprezentant v závodě Kryštof Krýzl stejně jako v sobotu nedokončil první kolo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy