Buly - debata expertů

Gutová triumfovala v Lake Louise, už počtvrté v sezoně

Lake Louise (Kanada) - Už čtvrtý triumf v osmém závodu sezony oslavila švýcarská lyžařka Lara Gutová, když ovládla superobří slalom v mrazivém Lake. Zároveň se vrátila do čela hodnocení světového poháru. Klára Křížová ztratila na vítězku 3,17 sekundy a obsadila 45. místo z 58 startujících.

Lara Gutová
zdroj: ČTK/AP autor: Allesandro Trovati

Dvaadvacetileté Gutové se v Lake Louise nevydařily podle představ oba předchozí sjezdy, ale v Lake Louise si zklamání vynahradila. O pouhé tři setiny skončila druhá Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, na stupních vítězů je doplnila Rakušanka Anna Fenningerová.

Páté místo a jasně nejlepší výsledek po těžkém zranění kolena vybojovala vracející se americká hvězda Lindsey Vonnová, čtyřnásobná vítězka seriálu. "Jsem moc ráda, každým dnem je to lepší, i pro moje sebevědomí. Nebylo to bez chyb, ale už jsem zpátky na úrovni špičky," radovala se Vonnová, jež bude v únoru v Soči obhajovat dvě olympijské medaile - zlato ze sjezdu a bronz právě ze super-G.

Po sjezdařském double v Lake Louise byla až na konci druhé desítky dvojnásobná olympijská vítězka Maria Höflová-Rieschová z Německa, o šanci přišla chybou v samém závěru. I Tentokrát provázel závod velký mráz, na startu bylo minus 22 stupňů Celsia.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise- super-G:1. Gutová (Švýc.) 1:22,86, 2. Weiratherová (Licht.) -0,03, 3. Fenningerová -0,33, 4. Görglová (obě Rak.) -0,78, 5. Vonnová -0,85, 6. Smithová (obě USA) -0,89, 7. Klingová (Švéd.) a Rebensburgová (Něm.) obě -1,01, 9. Stufferová (It.) -1,11, 10. Gagnonová -1,22, ...45. Křížová (ČR) -3,17.

Průběžné pořadí super-G SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Gutová 200 b., 2. Fenningerová 140, 3. Hospová (Rak.) 82, 4. Weiratherová 80, 5. Gisinová (Švýc.) 64, 6. Štuhecová (Slovin.) 58.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 34 závodů): 1. Gutová 446, 2. Höflová-Rieschová (Něm.) 405, 3. Fenningerová a Weiratherová obě 345, 5. Mazeová (Slovin.) 230, 6. Shiffrinová (USA) 220, ...82. Dubovská (ČR) 3.