Následuje
Panorama

Goggiaová potvrdila ve sjezdu roli favoritky a slaví první vítězství v sezoně

Italka Sofia Goggiaová vyhrála sjezd Světového poháru v Crans Montaně a slaví první vítězství v sezoně. Nejrychlejší žena obou tréninků porazila druhou Joanu Hählenovou ze Švédska o 49 setin. O další tři setiny pomalejší byla Rakušanka Nicole Schmidhoferová, která si třetím místem upevnila vedení v hodnocení disciplíny.

Italka Sofia Goggiaová
zdroj: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Olympijská vítězka ve sjezdu z Pchjongčchangu a obhájkyně malého glóbu za sjezd Goggiaová se celkově šesté výhry v SP v kariéře dočkala po jedenácti měsících. Vstup do aktuální sezony si zkomplikovala říjnovou zlomeninou kotníku a do seriálu se zapojila až v lednu.

"Jsem hodně rozrušená a mám radost. Dneska jsem nejela tak dobře jako v prvním tréninku. Tam to bylo ještě lepší. Ale je krásné být zase na prvním místě," radovala se Goggiaová.

Závod poznamenalo několikeré přerušení. O první se postarala s jedničkou startující čerstvá mistryně světa z Aare Ilka Štuhecová, která musela být po pádu převezena do nemocnice s bolestmi kolena. Další zdržení způsobila porucha časomíry, vrtulníkem ze sjezdovky pak záchranáři transportovali Italku Francescu Marsagliovou.

První triumf roku slaví Goggiaová
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy