Feuz vyrovnal Klammerův rekord. Sjezd ve Wengenu vyhrál už potřetí

Rekordní zápis slavného Rakušana Franze Klammera ve sjezdech ve Wengenu byl vyrovnán. Postaral se o to domácí Beat Feuz, který ve Světovém poháru ve švýcarském středisku triumfoval rovněž potřetí. Dvaatřicetiletý závodník navázal na výhry z let 2012 a 2018.

zdroj: ČTK/AP/ autor: Gabriele Facciotti

"Vůbec to neřeším, pořád závodím a o tomhle se budu bavit, až skončím. Teď na to nemám čas. Ale je pravda, že na startu jsem byl přece jen trochu nervóznější, než jsem v jiných závodech," uvedl Feuz.

Feuz si na zkrácené trati po nočním sněžení dojel pro vítězství časem 1:42,53. Dominika Parise na druhém místě porazil o 29 setin a navíc italského reprezentanta sesadil z prvního místa průběžného pořadí Světového poháru sjezdařů a vede před ním o 16 bodů.

Feuz potřetí vyhrál sjezd ve Wengenu a vyrovnal Klammerův rekord

"Po startu to byla trochu loterie. Jel jsem na hraně rizika, což bych v jiném závodě neudělal," řekl Feuz, jehož nyní čeká krátká návštěva domova. S partnerkou dodatečně oslaví narozeniny, které měl před týdnem.

Třetí příčku obsadil se ztrátou 31 setin Thomas Dressen z Německa a na stupních vítězů se tak seřadili pouze vítězové dosavadních pěti sjezdů v sezoně. Dressen ovládl úvodní závod v Lake Louise, Feuz poté triumfoval v Beaver Creeku a v Bormiu dvakrát vyhrál Paris.

"Zatím jsme si všechno rozdělili my tři, ale určitě se objeví ještě někdo další. Nicméně jsme rádi, že takoví dva staříci, jako jsem já a Dominik (Paris), ještě dokážeme udržet ty mladé a divoké kluky v šachu," přidal Feuz.

Feuz vedle tří vítězství ve Wengenu ještě skončil dvakrát druhý. Klammer závod na Lauberhornu ovládl třikrát za sebou v letech 1975 až 1977.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - sjezd: 1. Feuz (Švýc.) 1:42,53, 2. Paris (It.) -0,29, 3. Dressen (Něm.) -0,31, 4. Mayer (Rak.) -0,38, 5. M. Caviezel (Švýc.) -0,42, 6. Kilde (Nor.) -0,48, 7. Bennett (USA) -0,87, 8. Hintermann (Švýc.) a Kriechmayr (Rak.) oba -0,93, 10. Weber (Švýc.) -1,00.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 10 závodů): 1. Feuz 400 b., 2. Paris 384, 3. Dressen 201, 4. Mayer 200, 5. Kilde 198, 6. Kriechmayr 198.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 44 závodů): 1. Pinturault (Fr.) 613, 2. Kristoffersen (Nor.) 611, 3. Kilde 591, 4. Paris 556, 5. Mayer 512, 6. Feuz 461, ...116. Zabystřan (ČR) 12.