Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Feller si podmanil slalom ve Flachau a oslavuje premiérové vítězství ve SP

Slalom Světového poháru ve Flachau vyhrál Rakušan Manuel Feller. První triumf v kariéře vybojoval nejlepší jízdou druhého kola a ujal se vedení v hodnocení disciplíny. Francouz Clément Noël naopak nezužitkoval ani ve třetím závodě v řadě vedení z úvodního kola k vítězství a skončil druhý. Třetí místo obsadil další domácí reprezentant a dosavadní lídr hodnocení slalomářů Marco Schwarz.

Manuel Feller z Rakouska během slalomu SP ve Flachau
zdroj: AP autor: Gabriele Facciotti

Juniorský mistr světa z roku 2018 Noël vedl po prvním kole i v předchozích slalomech v Záhřebu a Adelbodenu, ale ani tentokrát se mu druhá jízda nepodařila. Zajel až devátý čas a na Fellera ztratil 43 setin. Vítěz z Adelbodenu Schwarz zaostal za krajanem o sedm desetin a o vedení v hodnocení slalomu přišel o jediný bod. Lídr celkového pořadí SP Alexis Pinturault skončil po nevydařeném prvním kole a útoku ve druhém devátý.

"Všechno do sebe zapadlo, pak to jde samo. Tohle je den, na který v životě nezapomenu," řekl osmadvacetiletý Feller.

Je nám líto, video expirovalo.
Manuel Feller oslavil první vítězství ve slalomu

Jediný český lyžař na startu Kryštof Krýzl nepostoupil v Rakousku do druhého kola. Na Noëla ztratil v úvodní jízdě 2,81 sekundy a obsadil stejně jako minulý týden v Adelbodenu 38. místo. Od účasti ve finálové třicítce ho dělilo 41 setin.

Flachau převzalo na poslední chvíli organizaci slalomů od Kitzbühelu, kde se tento týden kvůli koronaviru závodit nemůže stejně jako ve švýcarském Wengenu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy