Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905

Famózní trénink vyzněl do ztracena. Ledecká zajela ve Val Gardeně nejhorší sjezd v sezoně

V neděli sice vyhrála jeden z tréninků, ale v závodě na úspěch nenavázala. Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká skončila ve sjezdu Světového poháru v italské Val Gardeně devětadvacátá. V náhradním termínu za zrušený sjezd ve Val d'Isere ztratila bezmála dvě sekundy na vítěznou slovinskou hvězdu Ilku Štuhecovou a zaznamenala nejhorší výsledek v této disciplíně v sezoně.

Ester Ledecká během sjezdu ve Val Gardeně
zdroj: AP autor: Marco Trovati

Ledecká na sjezdovce v Saslong, kde měly ženy ve Světovém poháru premiéru, startovala tři dny po vítězství v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Při ostrém závodě dopadla výrazně hůře než při všech trénincích, během nichž vedle zmíněného vítězství obsadila čtrnácté a sedmé místo.

V úvodu držela kontakt s nejrychlejšími, ale pak chybovala, dostala se mimo ideální stopu a výrazně ztratila. "Problém, který nastal, vyřešila Ester nejhorším možným způsobem, což ji stálo hodně dobré umístění. Protože v pasáži, kterou zkazila, byla ve všech trénincích nejhůř třetí. A fakt jí to šlo. Tentokrát tam hodně zabrzdila," litoval trenér Tomáš Bank.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká ve Val Gardeně zajela nejhorší sjezd v sezoně

Se startovním číslem osm byla průběžně šestá, nakonec však klesla až na závěr třetí desítky celkového pořadí. Po jednadvacáté a desáté příčce z Lake Louise to byl její nejméně povedený sjezd v této sezoně, nicméně znovu alespoň bodovala. "Jsme docela zklamaní, je to strašná škoda," komentoval umístění Bank.

Ve vyrovnaném startovním poli dělilo Ledeckou od elitní desítky 74 setin sekundy. "Tréninků bylo moc. Holky postupně poznaly, že to není tak hrozné, a začaly si věřit. Ester udělala velkou chybu, normálně by měla být kolem desítky. Začala dobře, nejdříve byla čtvrtá, pak pořád do desítky a byla před svou nejlepší pasáží. Bohužel to tam zkazila. A každá chyba se projeví pádem o deset míst," doplnil Bank.

Štuhecová vyhrála sjezd SP popáté. Na životním druhém místě skončila s odstupem 14 setin domácí Nicol Delagová, která byla poprvé v elitním seriálu na pódiu. Třetí příčka připadla Rakušance Ramoně Siebenhoferové.

Ve středu pojedou lyžařky ve Val Gardeně superobří slalom, který plánuje i Ledecká. "Vůbec netuším, v jakém bude stavu. Snad si odpočine a třeba se jí to povede. Ten kopec už má ráda, snad se to nezměnilo," zakončil Bank.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Ženy - sjezd: 1. Štuhecová (Slovin.) 1:22,81, 2. Delagová (It.) -0,14, Siebenhoferová (Rak.) -0,51, 4. Fluryová (Švýc.) -0,87, 5. Wenigová (Něm.) -0,89, 6. Puchnerová -0,96, 7. Venierová (obě Rak.) -1,16, 8. Gutová-Behramiová (Švýc.) a Weidleová (Něm.) obě -1,18, 10. Schmidhoferová (Rak.) -1,20, ...29. Ledecká (ČR) -1,94.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 9 závodů): 1. Schmidhoferová 226, 2. Štuhecová 158, 3. M. Gisinová (Švýc.) 153, 4. Delagová 137, 5. Siebenhoferová 120, 6. Weidleová 116, ...22. Ledecká 38.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 38 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 689, 2. M. Gisinová 309, 3. Schmidhoferová 279, 4. Mowinckelová (Nor.) 277, 5. Vlhová (SR) 276, 6. Holdenerová (Švýc.) 245, ...47. Ledecká 44, 74. Capová (ČR) 12.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy