Drama v Courchevelu. Vlhová zatopila ve slalomu Shiffrinové

Pořadí na prvních dvou místech odkazuje na běžný průběh slalomu Světového poháru. Suverénka této disciplíny Američanka Michaela Shiffrinová vyhrála, Slovenka Petra Vlhová dojela opět druhá. Závod rozhodně nudný ale nebyl. Pro Shiffrinovou je to jubilejní 50. Výhra v závodě SP, z čehož 35 triumfů získala ve slalomu, čímž vyrovnala rekord Marlies Schildové. Na bronzovou pozici se výtečným druhým kole vyšvihla Švédka Frida Hansdotterová. Gabriela Capová, ani Martina Dubovská do druhé jízdy nepostoupily a skončily v páté desítce.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a Frida Hansdotterová
zdroj: ČT4

Hranici 50 vítězství v SP pokořila třiadvacetiletá Shiffrinová jako osmá v dějinách seriálu. Ze všech předchůdců, mužů i žen, je ale nejmladší, komu se to podařilo. V celkovém pořadí se momentálně dělí o sedmé místo s italskou slalomářskou legendou Albertem Tombou. O čtyři výhry víc má na kontě šestý Rakušan Hermann Maier, žebříčku vévodí Švéd Ingemar Stenmark s 86 triumfy.

"Ta čísla mě strašně rozptylovala. Snažila jsem se co nejvíc, abych na ně nemyslela," řekla Shiffrinová po závodě. "Je to ale úžasné, když na to teď pomyslím. Není to sice ten důvod, proč závodím, ale teď je ta chvilka, kdy si říkám, že jezdím dobře," dodala.

Po prvním kole sice Shiffrinová dle očekávání vedla, náskok měla však miniaturní. Čtyři setiny sekundy značily, že si nebude moci dovolit druhé kolo projet na jistotu. V něm zaváleli Hansdotterová, která téměř smazala manko sedmi desetin na Vlhovou. Shiffrinová při své jízdě se dostala na mezičase do červených čísel, výtečným závěrem však závod obrátila a v cíli si mohla oddechnout.

Shiffrinová a Yule vyhráli slalomy

Vlhová se opět musela spokojit s druhým místem. "Druhé místo je hezké. Ale jsem druhá pořád a snažím se zlepšit. Mikaela byla dneska opravdu rychlá," konstatovala.

Světový pohár vede dle očekávání Shiffrinová s gigantickým náskokem na druhou Vlhovou. Američanka má 889 bodů, Slovenka 388, třetí je už s malým odstupem Norka Möwinckelová.

České lyžařky Martina Dubovská ani Gabriela Capová, jež už v této sezoně bodovala 19. místem v Killingtonu, se tentokrát do finálové třicítky nevešly. Dubovská obsadila 42. pozici, Capová skončila padesátá.

SP ve sjezdovém lyžování v Courchevelu (Francie):

Ženy - slalom:
1. Shiffrinová (USA) 1:36,72 (47,70+49,02), 2. Vlhová (SR) -0,29 (47,74+49,27), 3. Hansdotterová (Švéd.) -0,37 (48,44+48,65), 4. Holdenerová (Švýc.) -1,14 (48,25+49,61), 5. Liensbergerová (Rak.) -1,30 (49,04+48,98), 6. Haverová-Lösethová (Nor.) -1,49 (48,66+49,55), 7. Swennová-Larssonová (Švéd.) -1,88 (49,20+49,40), 8. Mielzynská (Kan.) -2,06 (48,88+49,90), 9. Costazzaová (It.) -2,34 (48,96+50,10), 10. Lysdahlová (Nor.) -2,72 (49,93+49,51), ...v 1. kole 42. Dubovská 52,04, 50. Capová (obě ČR) 52,34

Průběžné pořadí slalomu (po 4 z 12 závodů):
1. Shiffrinová 400, 2. Vlhová 320, 3. Holdenerová 195, 4. Hansdotterová 171, 5. Liensbergerová 149, 5. Haverová-Lösethová 130, ...37. Capová 12. Průběžné pořadí SP (po 13 z 38 závodů): 1. Shiffrinová 889, 2. Vlhová 388, 3. Mowinckelová (Nor.) 367, 4. Schmidhoferová (Rak.) 359, 5. M. Gisinová (Švýc.) 316, 6. Holdenerová 310, ...40. Ledecká 68, 80. Capová 12.