Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Vlhová připisuje další vítězství. Češky v paralelním obřím slalomu neprošly kvalifikací

České sjezdařky neprošly v paralelním obřím slalomu Světového poháru v rakouském Lech/Zürs kvalifikací. Martina Dubovská obsadila 33. pozici, Ester Ledecká skončila 44. Mezi finálovou šestnáctku se tak nedostaly a nepřipsaly si zároveň ani body do hodnocení SP. Závod vyhrála slovenská hvězda Petra Vlhová.

Petra Vlhová (vpravo) v souboji s Federicou Brignoneovou
zdroj: ČTK/AP autor: Giovanni Auletta

"Postavení trati je velmi jednoduché, nejlepší lyžařky nemohou ukázat, co umí, a výsledky byly v první kvalifikační polovině hodně vyrovnané. Začátek měla Ester dobrý, pak ale trochu zaspala a začala nestíhat," řekl trenér Ledecké Tomáš Bank v rozhovoru pro ČT sport.

"Neměli jsme moc času to natrénovat, ale s tím, co jsem měla, je to dobrý výkon," řekla Ledecká, která v minulých dnech pilovala na lyžích rychlostní disciplíny a jezdila i na snowboardu. "Dojem mám skvělý. Bavilo mě to, je to zas něco jiného a jsem ráda, že mám novou zkušenost," dodala.

Kvalifikaci vyhrála Švýcarka Lara Gutová-Behramiová, favorizovaná Slovenka Petra Vlhová postoupila jako třetí. Svůj rychlý čas poté potvrdila i ve finále. O vítězství svedla souboj s Paulou Moltzanovou ze Spojených států, která ale v závěru druhé jízdy spadla a o vítězce tak bylo jasno. Bronz získala Laura Gutová-Behramiová.

Dubovská zvládla obě jízdy relativně bez problému, ale výsledný čas 47,70 sekundy na postup ani body nestačil. Ledecká v první jízdě v modré trati ztratila ve spodní části, ve druhé v červené jela o něco lépe a v součtu dosáhla času 48,04.

Po krátkém odpočinku se Ledecká začne chystat na dva superobří slalomy, které se ve švýcarském Svatém Mořici pojedou o víkendu 5. a 6. prosince. "Zkoušíme najít pěkný kopec, nejlepší alternativu, která by se podobala Svatému Mořici, abych si mohla vyzkoušet horizonty, které jsou tam dost zákeřné."

V pátek pojedou v Itálii paralelní závod muži a na startu bude i Kryštof Krýzl. "Chci to tam poslat. Sám jsem zvědavý, ale vypadá to, že forma je. Cítím se o. k. a zabodovat by bylo dobré," řekl Krýzl.

Ten podobný formát závodu okusil naposledy před deseti lety v Garmisch-Partenkirchenu. Společně s Ondřejem Bankem, Šárkou Strachovou a Lucií Pešánovou Hrstkovou tehdy senzačně ovládli týmový závod.

SP ve sjezdovém lyžování v Lech/Zürs (Rakousko):

Ženy - paralelní obří slalom: 1. Vlhová (SR), 2. Moltzanová (USA), 3. Gutová-Behramiová (Švýc.), 4. Hectorová (Švéd.), 5. Bassinová (It.), 6. Stjernesundová (Nor.), 7. Brignoneová (It.), 8. Mörzingerová (Rak.), 9. Gasienicová-Danielová (Pol.), 10. Jelinková (Niz.), ...33. Dubovská, 44. Ledecká (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 34 závodů): 1. Vlhová 360, 2. Gisinová (Švýc.) 175, 3. Bassinová 158, 4. Liensbergerová (Rak.) 135, 5. Shiffrinová (USA) 125, 6. Brignoneová 123, ...19. Dubovská 48, 44. Ledecká 11.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy