Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Další triumf Shiffrinové, Ledecká ve sjezdu vylepšila o pozici páteční umístění

Ester Ledecká po 23. příčce ze super-G zlepšila svoje umístění v sobotním sjezdu o jednu pozici. Prvenství si ve Svatém Mořici překvapivě nepřipsala Italka Sofia Goggiaová, ale Mikaela Shiffrinová, pro kterou je to již celkově 91. výhra ve Světovém poháru. Tereza Nová se ve Švýcarsku nepředstavila, protože závod organizátoři předčasně přerušili.

Závodnicím z úvodu startovní listiny počasí přálo, ve Svatém Mořici bylo jasno. Česká lyžařka a snowboardistka Ledecká vyrazila na trať jako dvanáctá a se ztrátou 1,53 sekundy na vedoucí Shiffrinovou byla průběžně nejpomalejší. Nakonec se ještě o deset míst propadla.

Ve Svatém Mořici, kde se jí ani v minulosti příliš nedařilo, ale ztratila o 1,91 sekundy méně než v pátečním super-G. "Myslím si, že to byla zatím nejlepší jízda, kterou jsem tady předvedla. Oproti tréninkům jsem se zlepšila, takže to mám radost, hlavně jsem i opravila nějaké chyby," řekla Ledecká.

Na lyžích v pátek závodila poprvé od loňského března poté, co v minulé sezoně kvůli zlomenině klíční kosti do SP nezasáhla. "Jsem ráda za každou jízdu, kterou tu jedu. Byla to hodně dlouhá doba bez takhle brutálních sjezdů. Myslím si, že je důležité, abych se do toho jízdu po jízdě dostávala. Myslím si, že jsem na dobré cestě," doplnila.

Další výhry ve sjezdu se po více než roční pauze dočkala Shiffrinová, která se k rekordnímu počtu vítězství propracovala především díky slalomu a obřímu slalomu. V sobotu o patnáct setin předčila i hvězdu rychlostních disciplín Sofii Goggiaovou a počtvrté v kariéře vyhrála sjezd Světového poháru. Za Goggiaovou byla o další dvě setiny zpět na třetí příčce její italská krajanka Federica Brignoneová.

Krátce po odjetí nejlepší třicítky se závod zkomplikoval. Po dlouhé pauze kvůli ošetřování Rakušanky Elisabeth Reisingerové, jež se zranila při pádu, se výrazně zhoršilo počasí. Pořadatelé ještě pustili na trať další čtyři lyžařky, ale když dvě z nich vypadly a zbývající nabraly obří ztrátu, závod ukončili. Neodstartovala tak ani druhá česká reprezentantka Tereza Nová, která měla pětapadesátku.

Program ve Svatém Mořici by měl v neděli uzavřít druhý superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Ženy – sjezd: 1. Shiffrinová (USA) 1:28,84, 2. Goggiaová -0,15, 3. Brignoneová (obě It.) -0,17, 4. Hütterová -0,28, 5. Puchnerová (obě Rak.) -0,39, 6. Aicherová (Něm.) -0,43, ...22. Ledecká (ČR) -1,53.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 43 závodů): 1. Shiffrinová 620, 2. Brignoneová 425, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) 405, 4. Vlhová (SR) 391, 5. Hectorová (Švéd.) 296, 6. Goggiaová 286, ...41. Dubovská 38, 69. Ledecká 17, 89. Jelínková (všechny ČR) 2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články