Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Cítím se, jako by mě přejel náklaďák, řekla Ledecká po nedělním super-G

Přišla, viděla, přežila – lehce obměnila Ester Ledecká slavný citát Julia Caesara "Veni, vidi, vici" po nedělní super-G Světového poháru v Crans Montaně. Celá rozbolavělá skončila den po těžkém pádu ve sjezdu patnáctá.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP autor: Marco Tacca

"Veni, vidi, survive," konstatovala Ledecká v rozhovoru zastupující agentury Sport Invest. "Cítím se, jako kdyby mě přejel náklaďák," přiznala poté.

Pětadvacetiletá Ledecká najela v sobotu v rychlosti přes 109 km/h do ochranných sítí. Rozsekla si ret, který jí lékaři sešili v nemocnici v Sionu, a pochroumala rameno. O karambolu a rozsahu zranění hovořit nechtěla.

V neděli zvažovala do poslední chvíle, jestli superobří slalom pojede. "Rozhodla jsem se pár minut před startem. Ale v hlavě jsem to měla už od včera, celej tým jel jako normálně. Nikdo ani na vteřinu nevypadl z tempa," podotkla.

Hodně práce měl zejména fyzioterapeut Michal Lešák. "Méďa mě celou zatejpoval, abych držela pohromadě. Obličej mi zatejpoval taky, aby mi nepraskly stehy a cestou mi tejp neplandal," popsala Ledecká, jak vypadala pod kombinézou.

Podle Lešáka měla dvě problematická místa. Prvním byl obličej. "Ještě pár dní se radši budu fotit jen zezadu," napsala Ledecká na sociální síti. Má totiž čtyři stehy na vnitřním rtu, hodně odřenin a výrazný otok. A kromě toho ji limitovalo i bolestivě naražené pravé rameno. "Bolelo to při každém lehkém otřesu, ale naštěstí se nám povedlo oboje zafixovat," řekl Lešák. "Pohyb dopředu nebyl tak bolestivý, takže sjezdová pozice byla možná a Ester to krásně zvládla," dodal.

Na pondělí si Ledecká naplánovala volný den. Během něj se přesune do Rakouska a ve čtvrtek by měla stát na startu tréninku sjezdu v Ga-Pa. "Těžko soudit, kdy bude úplně v pořádku. Budeme se snažit, aby byla připravená. Je bojovnice, takže si myslím, že Garmisch už je stoprocentně možný," řekl Lešák.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy