Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Červené číslo je úžasné, řekla Ledecká po historickém triumfu v Lake Louise

Fenomenální start nové sezony má za sebou Ester Ledecká. V kanadském Lake Louise opanovala v pátek sjezd a dnes obleče červené číslo vedoucí závodnice disciplíny, z čehož je stejně nadšená jako ze samotného vítězství. Premiérového ve Světovém poháru na lyžích. Přímý přenos dalšího sjezdu sledujte od 20:20 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Ester Ledecká s trofejí za vítězství ve sjezdu v Lake Louise
zdroj: USA TODAY Sports autor: Sergei Belski

Ledecká se stala první českou šampionkou sjezdu v závodu Světového poháru. S číslem 26, s kterým loni šokovala zlatou medailí v superobřím slalomu na olympiádě, projela cílem o 35 setin rychleji než druhá Corinne Suterová ze Švýcarska.

"Moc jsem si jízdu užila a jsem pyšná na svůj tým. Tohle si fakt zasloužili a moc jim děkuji, jak mě na závod připravili. Doufám, že budeme podobně pokračovat a že se nám bude takhle dařit. Je to myslím dobře vykopnutá sezona," řekla Ledecká.

"Je to neskutečný pocit. Mám na sobě červené číslo, což je úžasné. A budu dělat vše pro to, abych v dalších závodech zajížděla podobně," doplnila.

Přiznala, že byla po projetí cílem v podobném úžasu jako na olympijských hrách v Pchjongčchangu. "V šoku víc než kdokoli jiný."

Na trati měla pocit, že se nedrží linie stanovené trenérem Ondřejem Bankem. "Že to šlo mnohem líp. Když jsem projela cílem, nebyla jsem zklamaná, ale ani super spokojená. Proto jsem byla z času překvapená, ale čas se počítá," usmála se.

Už před cílem se jí hlavou honilo, že mohla jet na trati lépe. "Poslední dlouhá pasáž po skoku je ne nudná, ale jede se jen v postavení a nedá se nic jiného dělat. Dá se jen přemýšlet a já si říkala, že to nebylo tak rychlé. Udělala jsem chybu tam a tam, ale když jsem viděla čas, tak jsem byla pořádně udivená. Je to senzační."

Umístění v tréninku pomohlo

Na závod se dobře naladila osmým a pátým místem v tréninku. Vítězná jízda byla podle pražské rodačky ještě lepší. "Vymazala jsem chyby, které jsem předtím dělala. Ale ne všechny. Je tam stále co zlepšovat a dohánět, ale myslím si, že se mi jízda docela povedla," pochvalovala si.

Ester Ledecká
zdroj: Reuters autor: Eric Bolte

Páteční závod začal s hodinovým zpožděním. Kvůli sněžení organizátorům trvala déle příprava sjezdovky. "Bylo to pro ně hodně náročné. Měli s tím opravdu hodně práce a musím poděkovat všem dobrovolníkům. Odvedli fantastickou práci. Jsem ráda, že to pustili, a že se mi to takhle povedlo," uvedla Ledecká.

Přes další velké vítězství bude muset ještě přesvědčovat sjezdařský svět, že není snowboardistka, co si odskakuje na lyže. Na sociálních sítích i zástupci alpské sekce FIS uvádějí video s vítěznou jízdou slovy: "Podívejte, jak snowboardistka opanovala sjezd v Lake Louise." 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy