Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Bank v Kitzbühelu nepojede, na měsíc přerušuje sezonu

Kitzbühel – Tradiční lyžařský víkend na Hahnenkammu začal oficiálním tréninkem sjezdu. S číslem 1 do něj měl vyrazit Ondřej Bank, ale nakonec se na startu neobjevil. Kvůli špatné formě zčásti způsobené i následky loňského vážného pádu na mistrovství světa v Beaver Creeku minimálně na měsíc přeruší sezonu. Pátý muž z olympijského obřího slalomu v Soči si dá dva týdny absolutní klid a rád by se vrátil v kombinaci v Chamonix, která se pojede v pátek 19. února. Přímý přenos sjezdu v Kiztbühelu sledujte v sobotu od 11:45.

Ondřej Bank
zdroj: AP autor: Frank Gunn

Bank neabsolvoval úterní první trénink na sjezd v Kitzbühelu a do rakouského střediska odjel až ve středu. Nakonec se rozhodl vynechat i dnešní tréninkové jízdy, bez kterých do závodu nastoupit nemůže. Už skoro rok ho trápí bolavý kotník, který by na extrémně zledovatělé a hrbolaté trati trpěl, a v posledních týdnech ho sužuje rovněž koleno.

"Bohužel kotník a koleno nejsou ve stavu, abych tady mohl závodit. Rozhodně ne na tomhle kopci," řekl Bank. Svůj stav testoval při minulém sjezdu ve Wengenu a už tam tušil, že to nebude dobré. "Už jsem to cítil v Santa Caterině. Pak jsme ještě trochu trénovali a možná jsme to přehnali," uvedl. Bolavé koleno je následkem zranění kotníku, už ve Wengenu jel pod tišícími léky. "Rozmýšleli jsme tři dny, co s tím, a usoudili jsme, že to nemá smysl," řekl pětatřicetiletý lyžař.

Další možný start v Chamonix

Dva týdny bude úplně odpočívat a doufat, že se zotaví. "Byl by čistý risk jet tady na tom," upozornil na extrémně rychlou a náročnou trať bratr a trenér Tomáš Bank. "Představovali jsme si to letos jinak, místo toho bojujeme o přežití. Vynecháme pár těžkých závodů," plánoval kouč. Bank přijde o sjezdy v Ga-Pa a v korejském Čongsonu. V Chamonix se potom kromě kombinace pojede i sjezd. "Zkusíme se na Chamonix připravit," uvedl Tomáš Bank.

Kitzbühel přitom měl být pro Banka vrcholem sezony. Loni tam v kombinaci skončil třetí, dvanáctý v super-G a devatenáctý ve sjezdu. "Kotník už není tak hrozný, ale ta bolest se promítla do kolena. Musím zvolnit a zapracovat na tom," řekl Bank, jehož stavu nepomohl ani pád v cíli kombinačního sjezdu ve Wengenu. Na Kitzbühel má i nepříjemné vzpomínky, v roce 2008 si v tréninku na sjezd při závěrečném skoku zlomil nohu.

Svou budoucnost řešil v rakouském středisku i se sponzory. "Měli jsme tady schůzku se všemi členy týmu a partnery. Ti nejdůležitější mi říkali, ať se na Kitzbühel vykašlu, když nejsem zdravej, protože to je prý při jízdě vidět," uvedl Bank. Prý má zkusit ještě jednu sezonu. Sám ale spíš nechce. "Kdybych věděl, že bude i příští sezona, tak tuhle přeruším a připravím se na další. Ale já to nevím, tak to řeším takhle," vysvětlil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy