Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Bank po propuštění z nemocnice: Už mi rozhodně v životě bylo hůř

Beaver Creek - Lyžař Ondřej Bank už není v nemocnici po těžkém pádu v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v americkém Beaver Creeku. Podrobná vyšetření vyloučila vážná zranění. Český závodník má otřes mozku, sešitou tržnou ránu pod levým okem, odřeniny v obličeji, výron v kotníku a nalomenou zánártní kůstku. Jinak se prý cítí dobře, ale z nehody si pamatuje jen začátek.

Ondřej Bank po pádu v superkombinaci
zdroj: AP autor: Brennan Linsley

Sedmý muž ze sobotního sjezdu a jeden z favoritů na kombinační medaili ještě na posledním mezičasu jel na pódiové pozici, ale před závěrečným skokem se mu zařízla pravá lyže do sněhu a ujela mu od těla. Bank už na hraně jel bez lyže a po dlouhém letu následoval dramatický pád na bok a hlavu. Do cíle lyžař bezvládně doklouzal, v bezvědomí byl asi deset minut a putoval do nemocnice.

Bank ale už noc strávil ve svém apartmánu v Beaver Creeku. "Jsem rád, že mě pustili. Dali mi na výběr, jestli chci jet, nebo tam zůstat na noc, tak jsme jim slíbili, že na mě někdo bude dávat pozor. Měl jsem lehký otřes mozku, ale pustili mě, když jsem věděl, o co jde, pamatuju si své jméno a tak. Jsem rád, že můžu být tady s klukama," řekl už v apartmánu pro Radiožurnál.

Po pádu se na fotografiích z nehody objevily v Bankově obličeji krvavé stopy, ale ani tato zranění nakonec nejsou vážná. Má jen pár stehů, nateklé oko a odřeniny. "Byly tam dvě malé ranky, to sešili. Tady ty kosmetický věci neberu moc vážně, to je v pohodě, jsem rád, že to neskončilo nějak hůř," uvedl Bank.

Z pádu si toho totiž moc nepamatuje. "Jen začátek pádu, tam mi nebylo příjemně. Zbytek si nepamatuju. Je to zase jedna z těch špatných zkušeností, kterých mám už hodně," upozornil Bank na mnohé zdravotní patálie, kterými si už v životě prošel. Nejhorší zažil před třemi lety, kdy měl záhadnou nemoc a bojoval skoro o život. "Už mi rozhodně v životě bylo hůř," upozornil.

Ani příčinu pádu zatím nezná, video také ještě neviděl. "Pamatuji si až ten následek, že jsem vylítl do brány po hlavě na jedné lyži. Prý mi tam v hlubokém sněhu nějak ujela nebo se zařízla lyže a před tou hranou mě to rozhodilo," popisoval. "Trochu jsem tam zkoušel novou linii, ale nepočítal jsem s tím, že tam bude tolik hlubokého sněhu," uvedl.

I když Bank může být rád, že z krizové situace vyvázl prakticky nezraněn, hned se ptal, jak jel, jestli bojoval o medaili. "Postižení lyžováním mám velké," usmíval se. "Ale je to spíš takové odlehčení té situace. Jsem rád, že do té doby jsem jel relativně dobře," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy