Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Bank je zpátky doma, o budoucnosti nemluví

Praha - Ondřej Bank, který se zranil při vážném pádu v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Beaver Creeku, je doma. Let do Prahy mu povolili lékaři v nemocnici ve Vailu, nyní ho čekají další testy v Praze. O své budoucnosti Bank nechtěl hovořit, chce se nejdříve poradit se svým týmem.

Ondřej Bank
zdroj: ČT24

Bank ošklivě spadl v neděli při sjezdu na posledním skoku, před nímž se mu zařízla lyže do sněhu a vypnulo mu vázání. Český lyžař, který den předtím obsadil senzační sedmé místo ve sjezdu speciál, po letu vzduchem upadl na bok a na hlavu a do cíle dojel v bezvědomí. Ačkoliv pád vypadal hrozivě, odnesl si z něj překvapivě "pouze" otřes mozku, tržné rány v obličeji, výron kotníku a nalomenou zánártní kůstku.

"Všichni kolem říkají, že vypadám líp a líp, což nevím, jestli mám brát vážně, ale já se cítím od začátku docela dobře," řekl Bank po příletu. "Naštěstí jsem nevnímal tu nejhorší pasáž. Bezvědomí šlo kolem mě. Od té doby se ale cítím dobře, vnímám docela dobře, hned jsem věděl, co je za datum, což normálně ani nevím," usmíval se už dobře naladěný lyžař. "Takže asi se mi spíš rozsvítilo," snažil se žertovat čtyřiatřicetiletý závodník.

Cítil únavu kvůli osmihodinovému časovému posunu. "Ale na to, co se posledních pár dní dělo, se cítím docela dobře," zopakoval. Ze svého stavu už se snaží dělat si legraci. "Ono to je nejlepší. Fakt jsem byl rád, že to vnímání a myšlení bylo normální, s hlavou to není sranda."

Nyní ho čekají další vyšetření v Praze na Homolce. Podstoupí kontrolu mozku a vyšetření zlomené kosti v kotníku. "Když už tady jsem, tak to uděláme poctivě, nechceme nic podcenit. Uvidíme, jestli bude třeba udělat nějaký menší operační zákrok toho kotníku. Ty ostatní oděrky, to nevadí," uvedl Bank.

Ondřej Bank:

"Nerad se dívám na pády i ostatních, nedělá mi to dobře. Nechápu, že se někdo dívá na pády, přijde mi to úchylný. Já jsem rád, že při tom pádu nemusím nic rozebírat, protože mě nebolí za krkem, nebolí mě záda, nebolí mě skoro nic, což je zázrak."

Skutečnost, že neutrpěl vážné zranění, ho ujistila v tom, že byl dobře připraven. "Nejsem nejmladší a nejohebnější, takže to dopadlo dobře," uvedl. Sezonu ale už ukončil. "Jedině, že by mi řekli, že tu kost nemám zlomenou," usmál se nad nepravděpodobnou variantou. "Teď pokračování není téma. Musím si být jist, že s mozkem se nic moc nestalo, že by to nemělo mít následky. Pak se bude řešit lyžování a další věci," prohlásil Bank, jehož kariéru lemuje dlouhá řada zdravotních problémů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy