Liga mistrů UEFA 2023/2024

Závody ve skikrosu ve Val Thorens ovládli Fiva s Näslundovou

Světový pohár ve skikrosu pokračoval ve francouzském středisku Val Thorens. Mužský závod opanoval Švýcar Alex Fiva, který vyhrál i kvalifikaci. Druhý dojel Francouz Terence Tchiknavorian před třetím Simonem Deromedisem z Itálie.

Finále skikrosu žen ve Val Thorens

Fiva si polepšil na páté místo celkového pořadí Světového poháru, na čele je Tchiknavorian. Ženský závod vyhrála Sandra Näslundová ze Švédska a potvrdila svou nadvládu. Druhá byla Fanny Smithová ze Švýcarska, třetí skončila Marielle Thompsonová z Kanady. Nikol Kučerová vypadla v kvalifikaci a obsadila 24. příčku.

Závod SP v akrobatickém lyžování ve Val Thorens (Francie) - skikros:

Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Deromedis (It.), 3. Tchiknavorian (Fr.), 4. Wallasch (USA).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 14 závodů): 1. Tchiknavorian 188, 2. Midol (Fr.) 153, 3. Ridzik (Rus.) 114.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Thompsonová, 4. Phelanová (obě Kan.), ...v kvalifikaci 24. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 14 závodů): 1. Näslundová 300, 2. Smithová 186, 3. Phelanová 175, ...22. Kučerová 28, 29. Cholenská (ČR) 13.