Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlonová Havaj 2019

Skikrossařka Zemanová si dojela pro umístění v první desítce

Innichen (Itálie) - Andrea Zemanová nenavázala na páté místo ze sobotního závodu ve skikrosu a v pokračování Světového poháru v italském středisku skončila desátá. Česká reprezentantka tentokrát neuspěla hned ve čtvrtfinálové jízdě, kterou dokončila na nepostupovém třetím místě za pozdější vítězkou Andreou Limbacherovou z Rakouska a Němkou Heidi Zacherovou, která triumfovala v sobotu. 

Nikol Kučerová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

V sobotu Zemanová vyhrála malé finále a připsala si druhý nejlepší výsledek v kariéře. I vzhledem k čtvrtému a třetímu místu v pátečních kvalifikacích vyhlásila pokus o útok na medaili, nakonec se ale musela spokojit "jen" s šestým umístěním v elitní desítce v životě.

Zemanová si postěžovala na následky pádu v tréninku. "Nebyla žádná hitparáda pak startovat s naraženejma žebrama, ale přesto jsem do toho šla na max a o postupu rozhodoval fotofiniš," napsala na Facebooku a byla ráda, že je zdravá.

V sobotu Zemanová vyhrála malé finále a připsala si druhý nejlepší výsledek v kariéře. I vzhledem k čtvrtému a třetímu místu v pátečních kvalifikacích vyhlásila pokus o útok na medaili, nakonec se ale musela spokojit "jen" s šestým umístěním v elitní desítce v životě. "Medaile musí počkat," naznačila, že si věří i v dalších závodech. 

Limbacherová vyhrála finálovou jízdu před Kanaďankou Kelsey Serwaovou a Alizee Baronovou z Francie. Čtvrtým místem si pojistila celkové vedení v SP Anna Holmlundová ze Švédska. Zemanové patří po pěti závodech dvanácté místo. Závod mužů vyhrál Švéd Victor Öhling Norberg, druhým místem potvrdil celkové vedení Jean Frederic Chapuis. 

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Öhling Norberg (Švéd.), 2. Chapuis, 3. Miaillier (oba Fr.), 4. Fiva (Švýc.), 5. Leman (Kan.), 6. Eckert (Něm.).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 15 závodů): 1. Chapuis 350 b., 2. Leman 305, 3. Delbosco (Kan.) 292.

Ženy: 1. Limbacherová (Rak.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Baronová (Fr.), 4. Holmlundová (Švéd.), 5. Zacherová (Něm.), 6. Höieová Gjefsenová (Nor.), ...10. Zemanová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 15 závodů): 1. Holmlundová 410, 2. Baronová 264, 3. Zacherová 243, ...12. Zemanová 117. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy